Orduspor destek bekliyor

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Orduspor'da, kulüp başkanı Nedim Türkmen, ''Herkes elini taşın altına koyarak bu takımın nasıl Süper Lig'e çıkması gerektiğinin hesaplarını yapmalı'' dedi.

25.11.2009 - 14:35

Bank Asya 1. Lig'de ekiplerinden Orduspor’un Başkanı Nedim Türkmen, Orduspor'un ligde ardı ardına aldığı galibiyetlerle moral bulduğunu söyledi.

Mor-Beyazlı ekibin galibiyet serisini yakaladığını söyleyen Türkmen, ''Orduspor önce Çaykuru Rizespor galibiyeti, ardından da Kocaelispor galibiyetiyle bir seri yakalamıştır. Takımımız adeta üzerindeki ölü toprağını atarak kendine gelmiştir. Bundan sonra galibiyetlerimize devam etmeliyiz. Bu gücü mor-beyazlı ekibimde görüyorum'' diye konuştu.

Orduspor'un ligdeki verdiği mücadele kadar, maddi açıdan da bir mücadele verildiğini söyleyen Türkmen, ''Orduspor bütün borçlarını yavaş yavaş ödemeye başlamıştır. Geçmiş dönemlerdeki borçları da şimdiki mevcut yönetim ödemektedir. Ancak Orduspor bu maddi sıkıntıları çekerken herkes de kendine düşen görevi yapmalıdır. Herkes elini taşın altına koyarak, bu takımın nasıl Süper Lig'e çıkması gerektiğinin hesaplarını yapmalı. Kaostan ve başarısızlıktan yararlanmak isteyen herkes her yerde var. Bunlara kesinlikle fırsat vermeyeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Orduspor'un şu anda 19 Eylül Stadyumu'nda kira ödeyerek oynadığını da sözlerine ekleyen Türkmen, ''Yakın bir zamanda Orduspor kiralık değil, kendi mülkiyetinde olan bir stat da maçlarını oynayacaktır. Kısa bir süre sonra bu stat Orduspor'un mülkiyetinde olacaktır'' dedi.

Orduspor'un kadro istikrarını koruması halinde daha da başarılı olacaklarını vurgulayan Türkmen, ''İddia ediyorum, bu sezon ilk altının içerisinde olacağız. Kadromuzu korumamız halinde ise seneye mutlaka Süper Lig'de olacağız. Bu konuda kesin ve net konuşuyorum. Bunu başaracak bir kadroya sahibiz'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...