Riekerink: Orhan Atik kararı yönetimin verdiği bir karar

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink Gaziantepspor karşılaşması öncesi basın toplantısı düzenledi. Riekerink, Orhan Atik'in görevine yönetimin son verdiğini söyledi.

Haberler - ntv.com.tr 09.12.2016 - 15:17 | Son Güncelleme : 09.12.2016 - 15:28

Riekerink: Orhan Atik kararı yönetimin verdiği bir karar

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink Florya'da haftalık basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yardımcısı Orhan Atik'le ilgili soruyu yanıtlayan Hollandalı hoca, "Bu yönetimin kararı" yanıtı verdi. 

Riekerink, "Yönetim menajerlere yetki verdi. Sizin yerinize hoca aranıyor. Bilginiz var mı?" sorusuna ise "Hayır" karşılığı verdi.

"ÇÖZÜM: KENDİNE GÜVEN"

3 mağlubiyetimiz var. Bu sonuçları istemezdik tabii ki. Kırılgan bir yapımız vardı fakat iyi bir reaksiyon gösterip Bursa ve Kasımpaşa maçlarını kazandık. Kasımpaşa maçında ister istemez geriye çekildik. Bunun en güzel ilacı ise tekrar kazanmaya başlamak. Bursa ve Kasımpaşa sonrası Gaziantep maçını da kazanmak istiyoruz. Bunun çözümü kendine güven. Bu da galibiyetlerle geliyor.

"ELEŞTİRİ HER ZAMAN OLACAKTIR"

Önemli olan takımın nasıl bir yoldan geçtiği, ne kadar inandığı. Takımın benim yolumdan gittiğini düşünüyorum. Hep birlikte ekibimizin nasıl daha iyi yerlere geleceğini düşünüyoruz. Teknik direktör iseniz eleştirilere açık olmanız gerekiyor. Eleştiri her zaman olacaktır. Önemli olan benim için takım ve oyuncularımın ne kadar benim yolumdan gittiği.

"İKİ FORVET DE BİR OPSİYON"

Çift forvet oynamak her zaman bir opsiyon. Bu sezon Adana maçında çift forvettik. Kazandık ama en iyi oynadığımız maçlardan biri değildi. Bizim için orta sahayı biraz daha kalabalık tuttuğumuzda rakip alanda topa sahip olabiliyoruz. Bu demek değil ki hiç çift forvet oynamayacağız. Bu da opsiyonlardan biri. Antalya maçında ikinci yarıda Podolski oyuna girince oldukça işe yaramıştı.

"KOMŞUNUN ÇİMLERİ DAHA YEŞİL GÖRÜNÜR"

Hoca olarak hangi en iyi 11'i belirliyorsam onunla sahaya çıkıyoruz. Maç başladıktan sonra göreviniz maçı okumak. Bunu yaparken takımın ihtiyacı olduğunda; erken, devre arası ya da ikinci yarı değişiklik yapılabilir. Mesela bu sezon Linnes'i ilk yarıda oyundan almıştım. Çünkü buna ihtiyaç vardı. İşler yolunda gidiyorsa, yapacağınız değişikliğin takıma iyi yansımayacağını düşünüyorsanız yapmazsınız. Buna da oyunu okuyarak ben karar veriyorum. Eleştiri yapanlar için A oyuncusu oynasa, B oyuncusu her zaman daha cazip gelir. Komşunun çimleri daha yeşil görünür...

"RAKİBİN SAVUNMASINA GÖRE ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ"

Bir felsefe oturttuk ama yeteri kadar gol şansı yakalayamadığımız açık. Çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bunu hep takımımla konuşuyorum. Rakibin defans yapısına göre çözümler üretiyoruz. Umarım önümüzdeki maçlarda bunun karşılığını alırız.

"ORTA SAHADAKİ ÜÇ İSMİMİZ DE İYİ OYUNCULAR"

Orta sahadaki üç ismimiz, Selçuk, Nigel ve Tolga çok iyi oyuncular. Yapbozun parçaları hem savunmada hem de hücumda farklı özellikleri var. Ayrıca kombinasyonlar rakibe karşı da değişiyor. Önemli olan rakibin kim olduğu...

"DEĞİŞİKLİK MÜCADELEYİ BOZABİLİRDİ"

Maç devam ederken iyi bir mücadele görürsünüz. Bir şeyler değiştirmek zor olabilir. Kasımpaşa maçı böyleydi. İyi mücadele eden bir takım vardı. O takımı bozduğumda giren oyuncu için de mücadele zorlaşabilir, düzen bozulabilirdi..

"LINNES ÖRNEK BİR PROFESYONEL"

Linnes geçen yıldan bu yana bizimle birlikte. Hiçbir zaman mücadelesini bırakmadı. Bir kez daha onu tebrik ediyorum duruş ve karakterinden dolayı. İdmanlarda yüzde yüzünü verdi. Sofya'daki özel maçta da sol bek oynamıştı. Carole'un yokluğunda onu gönül rahatlığıyla sol bekte görebiliriz.

"DEFANSIN ÖNCELİĞİ RAKİBİ DURDURMAK"

Defansın görevi savunma yapmak ve rakibin gollerini engellemek. Beklerin bindirmesi bizim oyun yapımızda önemli. Kasımpaşa maçında yediğimiz golde iki bekimiz de ön taraftaydı. Defans oyuncularından beklediğiniz gol genelde duran toplarda oluyor. Asist kısmını ise bekler üstleniyor. Yaptıkları ortalarda 18'in içinde diğer arkadaşlarının nasıl bir pozisyon aldığı.

"SPOR SAYGIYLA BAŞLAR"

Politik bir cevap olacak ama Kiev-Beşiktaş maçının oynandığı anda PSV Eindhoven'in maçını izledim. Sadece özetleri izleyebildim. Napoli maçında yaptığım yorumda yargı ve eleştiri yoku. benim için saygı ile başlar. Tüm rakiplere karşı saygım sonsuz.

Sayfa Yükleniyor...