Fikret Orman PFDK'lık oldu!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, PFDK'ya sevk edildi!

Ntvspor 12.02.2016 - 17:22

Fikret Orman PFDK'lık oldu!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, tedbirsiz olarak PFDK'ya sevk edildi! 

Orman, Konyaspor ile oynanan Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçı sonrası kulüp internet sitesinde hakem Tolga Özkalfa ve yardımcısı Serkan Gençlerler hakkında çıkan, "Beşiktaş JK" imzalı sert yazı sonrası PFDK'lık oldu.

Konuyla ilgili olarak TFF'den yapılan açıklamada "Beşiktaş Kulübü'nün 11.02.2016 tarihinde resmi internet sitesinde yer alan sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca; Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın kulübün resmi internet sitesinde yer alan sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" denildi. 

İŞTE ORMAN'IN PFDK'YA SEVK EDİLMESİNE YOL AÇAN YAZI!

Kamuoyuna,

10 Şubat günü Konyaspor ile oynadığımız Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında bir kez daha vahim ve artık kasıtlı bulduğumuz hakem hatalarıyla Beşiktaş’ın hakları çiğnendi.

Maç içinde Cenk Tosun’un 6. dakikada girdiği gol pozisyonunda rakip oyuncunun eline çarpan topu ve hemen ardından futbolcumuza yapılan faulu görülmeyerek penaltı çalınmaması kusuru aşan vahim bir karardır. Zira aynı pozisyonda ard arda iki hata atlanmıştır.

Maçın 65. dakikasında ise çıplak gözle bile farkedilen ofsaytı göremeyen hakem heyetinin ofsayt pozisyonunun ardından stoperimiz Marcelo’ya gösterdiği kırmızı kart bütünüyle maçın skorunu ve Beşiktaş’ın o dakikaya kadar oyuna kurduğu hakimiyeti ortadan kaldırmaya yönelik bilinçli bir karar algısını yaratmıştır.

Her iki pozisyonda görüntülerden de anlaşılacağı gibi Orta Hakem Tolga Özkalfa ve Yan Hakem Serkan Gençerler’in pozisyona çok yakın olmalarına rağmen yaptıkları bu hataların sehven olmadığı inancına sahibiz. Zira Tolga Özkalfa ve özellikle Serkan Gençerler’in geçmişte Beşiktaş’ı şampiyonluk yolundan uzaklaştıran, hakkımızı çiğneyen pek çok kararı hafızamızdadır. Gençerler soyadının mesleki sicili malumumuzdur.

TFF'ye gerekli başvuruyu yaparak ofsayt olduğu aşikar olan bir pozisyonun ardından kırmızı kart gören Marcelo’nun oynamama cezasının ertelenmesini talep ettik ve takipçisi olacağız.

Beşiktaş’ın hak ve menfaatlerini koruma konusundaki kararlılığımızı bir kez daha hatırlatırız.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Beşiktaş JK

GALATASARAY'DA PFDK'DA

Ziraat Türkiye Kupası'nın çeyrek finalinde Akhisar Belediyespor maçındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Galatasaray Kulübü'nün de PFDK'ya sevkinin gerçekleştirildiği kaydedildi.

Amed Sportif Faaliyetler'in Fenerbahçe ile oynanan kupa maçında talimata aykırı hareketi nedeniyle, Çaykur Rizespor'un ise Medipol Başakşehir ile oynanan kupa maçındaki çirkin ve kötü tezahürat dolayısıyla PFDK'ya sevk edildiği kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...