Fikret Orman'dan Gökhan Gönül açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçeli futbolcu Gökhan Gönül için teklif yaptıklarını ve beklediklerini söyledi.

Ntvspor 09.06.2016 - 13:59

Fikret Orman'dan Gökhan Gönül açıklaması

Fikret Orman'dan belirsizliğini koruyan Gökhan Gönül konusunda açıklamalarda bulundu. Milli oyuncuya teklif ilettiklerini söyleyen Orman; "Herkes yazıyor, çiziyor ancak bizde bir gelişme yok. Daha önce de söylediğim gibi Gökhan Gönül takımda görmek isteyebileceğimiz futbolculardan biri. Ancak Beşiktaş'ın çizgileri ve bir bütçesi var. Rakibimizin sözleşmesi bitmiş bir oyuncusu. Biz çalışmalarımızı nezaket çervesinde götürüyoruz. Aynı nezaketi Fenerbahçe tarafından hiçbir zaman görmedik. Olursa hayırlı olur. Olmazsa da Beşiktaş için büyük bir problem değil. Alternatiflerimiz mevcut. EURO 2016 nedeniyle transfer sezonu dünya çapında sönük geçiyor. Türkiye'deki kulüplerin UEFA ile sözleşmeleri bulunuyor bu bakımdan transfer harcamaları kolay olmuyor. UEFA ile ilişkilerimiz çok iyi ve yaptığımız anlaşmaya harfiyen uyuyoruz. Elimizdeki bütçeyle en iyisini yapmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. 

SKERTEL VE VOLKAN BABACAN KONUSU

Kaleci Volkan Babacan ile ilgili çıkan iddialara da değinen Başkan Fikret Orman; "Şu anda Volkan ile ilgili bir girişimimiz yok. Öncellikli hedefimiz defans bloğunu güçlendirmek. Skertel iyi ve benim beğendim bir futbolcu. Liverpool ile 2 yıllık sözleşmesi bulunuyor. Brüt 10 milyon euro kadar geliri olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş için ağır gelecek rakamlar bunlar. Ayrıca Liverpool bonservis bedeli talebinde bulunuyor. Bu bakımdan çok, çok, çok zor" dedi.

MARIO GOMEZ'DE SON DURUM

Son olarak Mario Gomez'in geleceği ilgili konuşan Orman; "Gomez'in bizimle ilişkisi bitti. Ay sonuna kadar kendilerine bir süre verdik. Süre bitiminde netlik kazanır ama biz bitmiş gibi işlerimize devam ediyoruz."  

"EMRE MOR'A TEKLİF YAPTIK"

Emre Mor için 4 milyon euro civarında bir teklif yapmıştık. 5 milyon Euro ve belirli maç üzeri artı 1 milyon euro bedelli kontratla Borussia Dortmund'a gitti. Zamanında Hakan Çalhanoğlu'nu alamadık diye çok üzülmüştüm. Umarım Emre'de bu kadar üzülmem."   

Sayfa Yükleniyor...