Ortak görüş: Federer'den büyüğü yok!

Roger Federer'in, Wimbledon'da 15. Grand Slam şampiyonluğunu kazanmasıyla gelmiş geçmiş en büyük tenisçi olup olmadığı da tartışılmaya başlandı. Birçok eski tenis efsanesi, İsviçreli raketten daha büyüğü olmadığı görüşünde birleşti.

Haberler - Ntvspor 06.07.2009 - 00:42

Ortak görüş: Federer'den büyüğü yok!

Roger Federer'in 15. Grand Slam şampiyonluğunu elde etmesinin ardından, şimdi İsviçreli raketin tüm zamanların en iyisi olup olmadığı sorusuna yanıt aranıyor.

İşte efsanevi isimlerin, bu soruya verdiği yanıtlar...

PETE SAMPRAS
"15 Grand Slam kazanmak büyük bir özveri gerektirir. Bazıları onun Nadal'a birkaç kez yenildiğini; Rod Laver gibi Grand Slam yapamadığını söylüyor. Ancak hala genç olduğunu unutmamak gerek. Federer bir efsane ve ikon haline geldi. Bence o gelmiş geçmiş en büyük oyuncu."

BORIS BECKER
"Fransa Açık'ı kazandığı anda zaten onun en büyük olduğunu düşünmüştüm. Bu kadar çok Grand Slam kazanması bir yana, tüm Grand Slam turnuvalarını kazanmış olması, Federer'i benim gözümde tüm zamanların en iyisi yapıyor."

BJONR BORG
"Bence Roger, bugüne kadar gelmiş geçmiş en büyük tenisçi. Gelecekte Federer'den çok daha büyük zaferler göreceğimizi düşünüyorum. Çünkü kendisi hala çok genç."

MARTINA NAVRATILOVA
"Burada önemli olan kaç Grand Slam kazandığınız, kaç yıl 1 numarada kaldığınızdır. Federer tüm bunlara bakıldığında dünyanın bugüne kadar gördüğü en büyük tenisçi olmayı hakediyor."

ANDY MURRAY
"Bu adamın büyük turnuvalardaki devamlılığı inanılır gibi değil. Sanırım onun başarılarını ne bugün ne de yarın tekrarlayabilen çıkacak."

Sayfa Yükleniyor...