Otelden kovuldular

Ankaragücü’nde ilginç gelişmeler yaşanıyor.  Teknik direktör Hikmet Karaman ile yaşanan antrenman krizinden sonra şimdi de Bebbe’nin ardından ünlü İngiliz futbolcu Vassell’in de otelden kovulduğu ifade edildi.

Haberler 12.11.2009 - 10:37

Otelden kovuldular

Ankaragücü'nün İngiliz golcü Darius Vassell konakladığı otelden, geceyarısı kulüp oda parasını ödemediği için çıkarıldı.

Dün sarı lacivertli yönetim ile teknik direktör Hikmet Karaman arasında yaşanan gerginlikler ve gelişmelerin ardından, başkent ekibinin yabancı futbolcularından Bebbe de konakladığı otelinden çıkarılmıştı. Bebbe'nin ardından Ankaragücü'nün bir başka yabancı futbolcusu olan Vassell de otelinden çıkarıldı.

Sarı lacivertli takıma transferi dünya çapında yankı uyandıran Vassell, Ankara'ya geldiği günden bu yana Crowne Plaza Otel'de kalıyordu. 29 yaşındaki golcü oyuncuya bu akşam geç saatlerde otel yönetimi tarafından tebligat yapıldı ve otelden ayrılması gerektiği bildirildi.

Vassell, bunun nedenini otel yönetimine sorduğunda ise otel yönetimi, Ankaragücü Kulübü tarafından otel ücretinin ödenmemesini gösterdi. Bu gelişme üzerine kulüp yetkililerine ulaşmaya çalışan Darius Vassell, bunda başarılı olamayınca otelden ayrılmak zorunda kaldı. Türkiye'ye yabancı olan ve ne yapacağını bilemeyen İngiliz futbolcu çareyi başka bir otele geçmekte buldu. Kalacak yeri olmayan Vassell, yeni oteline kendi cebinden ödediği parayla yerleşti.

Golcü futbolcunun yaşanan bu olaylardan dolayı oldukça üzgün olduğu ve Türkiye'den ayrılmayı ciddi bir şekilde düşündüğü öğrenildi.

Kaldığı otelden ayrılırken açıklamalarda bulunan Vassell, "Kulübüm ile otel bir görüşme yapmış. Daha sonra otel müdürü benden otelden ayrılmamı istedi. Bunun üzerine Ankaragücü yetkililerini aradım ama ulaşamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bununla ilgili olarak kulübümden bir açıklama bekliyorum. Bu açıklamaya göre yolumu çizeceğim" ifadelerini kullandı.

VASSELL'İN ATATÜRK SEVGİSİ
Konakladığı otelden Ankaragücü Kulübü tarafından otel ücretinin ödenmemesi gerekçe gösterilerek apar topar çıkartılan İngiliz golcü Darius Vassell'in Ulu Önder Mustafa Kemal Atatük'ün portresini yanından ayırmaması dikkat çekti.

Ankaragücü'ne transferi gerçekleştikten sonra Ankara Crowne Plaza Otel'de kalan yıldız oyuncu Darıus Wasell, dün gece geç saatlerde otel yönetimi tarafından tebligat yapılarak otelden ayrılması gerektiğinin kendisine bildirilmesi üzerine odasını boşalttı. Vassell'in eşyalarını toplarken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatük'ün portresini yanından ayırmadığı gözlendi. Bu davranışının sebebinin sorulması üzerine ise İngiliz futbolcu Darıus Vassell, "Gittiğim her yerde Atatürk'ün resmini görüyordum. Kendisini burada bulunduğum süre zarfında araştırma fırsatı buldum. Araştırdıktan sonra kendisine olan hayranlığım daha da arttı. Portresini kaldığım otelden satın aldım. Ve bundan sonra gittiğim her yerde portresini duvarıma asacağım" diye cevap verdi.

Sayfa Yükleniyor...