Oturalım beyler!

NBA'de yedek oyuncuların maç sırasında ayağa kalkmaları yasaklandı.

Ntvspor 06.10.2009 - 16:54

Oturalım beyler!

İSTANBUL - NBA yönetimi, biletli seyircilerin maç izlemelerine kolaylık sağlamak için yeni bir uygulama getirdi.

Buna göre maç esnasında sahadaki beşte yer almayan oyuncuların, benchte ayağa kalkmaları tamamen yasaklandı. 2009-10 sezonundan itibaren hakemler yedek oyuncuları ayakta gördükleri ilk anda kenar yönetime uyarıda bulunacak ve oyuncuların basket sonrası sevinmek için bile olsa ayağa kalkmalarına izin vermeyecek. Tüm takımlara gönderilen uyarıda hakemlerin bu tip durumlarda daha sık teknik faul çalacakları belirtildi. Başkan David Stern, yeni uygulamanın asıl amacının ön sıralardaki pahalı biletlerin sahiplerine rahat maç izletmek olduğunu söyledi.

Takımlarının ilk basketine kadar ayakta durmayı adet haline getiren Los Angeles Lakers ve Cleveland Cavaliers oyuncularının yeni uygulamaya nasıl bir tepki göstereceği merak konusu. Geçtiğimiz yılın en değerli oyuncusu LeBron James, “Duygularımızı göstermek oyunun bir parçası. Bu kadar iyi oynamamızın bir sebebi de kenardan birbirimize verdiğimiz destek.” derken, uygulamanın oyuncular için çok zor olacağını söyledi.

Yaklaşık dört yıl önce oyuncuların kıyafetlerine belirli kısıtlamalar getiren NBA yönetimi, geçtiğimiz hafta da maç sırasında twitter kullanımını yasaklamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...