Owen'a büyük ilgi

Astronomik bir ücret karşılığında Cristiano Ronaldo'yu Real Madrıd'e satan Manchester United, yeni transferleri Antonio Valencia, Gabriel Obertan ve Michael Owen'ı basına tanıttı. İmza törenin en fazla dikkat çeken ismi, 7 numaralı formasıyla Michael Owen'dı.

14.07.2009 - 10:51

Owen'a büyük ilgi

Ada futbolunun yetiştirdiği en yetenekli futbolcular arasında yer alan ancak son dönemde yaşadığı sakatlıklar nedeniyle eski günlerini aratan Michael Owen önümüzdeki 2 sezon Manchester United forması giyecek.

Kırmızı-şeytanların yeni transferleri Antonio Valencia ve Gabriel Obertain ile birlikte kameraların karşısına geçen 29 yaşındaki futbolcu kariyerinde yeni bir beyaz sayfa açmak istiyor.

Golcü oyuncu yeni 7 numaralı formayı giyecek. Astronomik bir ücret karşılığında Real Madrid'e satılan Christiano Ronaldo'nun giydiği 7 numaralı formayı geçmişte Eric Cantona ve David Beckham gibi United tarihine geçmiş futbolcularda terletmişti.

MANCHESTER UNITED TRANSFER DEFTERİNİ KAPATTI
Manchester United'ın teknik direktörü Alex Ferguson, yeni sezon için başka futbolcu transfer etmeyeceklerini bildirdi.

Ferguson, takımın yeni üyeleri Michael Owen, Gabriel Obertan ve Antonio Valencia'nın basına tanıtımında yaptığı konuşmada, transfer dönemindeki imzalardan memnuniyet duyduğunu belirtirken, Cristiano Ronaldo'nun Real Madrid'e transferinden de büyük kar elde ettiklerini söyledi.

Transfer defterini kapattıklarını ifade eden İskoç teknik adam, futbolculara biçilen değerler nedeniyle futbolda zor bir yaz geçirildiğini, ancak kendilerinin bunu başarıyla atlattıklarını kaydetti.

Ferguson, Real Madrid'in son transferi Karim Benzema ile bir ara ilgilendiklerine yönelik bir soru üzerine de Fransız futbolcunun, akıllarındaki rakamın çok üzerinde olduğunu belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...