Oylarınızı bekliyorlar

Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na sayılı günler kala Türk atletizminin 2 yıldızı şubat ayının en iyi bayan atleti seçilmek için mücadele ediyor.

Ntvspor 04.03.2010 - 11:36

Oylarınızı bekliyorlar

Elvan Abeylegesse ve Alemitu Bekele Avrupa Atletizm Birliği tarafından ayın atletine aday gösterildi.

Geçtiğimiz yıl Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda 3 bin metrede avrupa şampiyonu olan Alemitu Bekele, bu yıl da Stockholm'de yapılan yarışlarda 5 bin metrede 14:46.44 ile 11 yıldır Rumen yıldız Gabriela Szabo'nun elinde bulunan Avrupa rekorunu kırdı.

Elvan Abeylegesse ise kariyerinin ilk yarı maratonunu 1:07:07 ile tamamlayıp, yılın en iyi derecesini yaparken, dünya rekorunun 40 saniye dışında kaldı. Son yıllarda türk atletizmini sürükleyen bu iki isim, şubat ayında elde ettikleri başarılarla, Avrupa Atletizm Birliği tarafından "ayın atleti" oylamasına dahil edildi. Oylama halen birliğin resmi sitesi olan www.european-athletics.org adresinde devam ediyor. 2 milli atletin rakipleri arasında, Hırvat yüksek atlamacı Blanka Vlasıc, Rus Yelena Isınbayeva gibi isimler var. Oylamada atletizmseverler, medya mensupları ve atletizm profesyonelleri ayrı ayrı oy kullanırken, seçim bu oyların toplanmasıyla belirleniyor. Oylama 17 mart'a kadar devam edecek.

Oy kullanarak temsilcilerimize destek vermek için TIKLAYIN

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...