"Öyle temiz bir lig oldu ki"

Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl, bu sezon çok temiz bir lig olduğunu ve bütün senaristlerin senaryolarının çöktüğünü söyledi.

18.05.2010 - 10:44

"Öyle temiz bir lig oldu ki"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl, ''Bu sene öyle temiz bir lig oldu ki sonunda bütün senaristlerin senaryoları çöktü'' dedi.

Kızıl, yaptığı açıklamada, merhum Hasan Doğan'dan başlayıp Mahmut Özgener ile devam eden görev süreleri boyunca doğru bildiklerini yaptıklarını söyledi.

Bugün de yıllardan sonra Trabzonspor'un ardından bir başka Anadolu takımının şampiyon olmasıyla ''Bunu yapmazlar'' dedikodusuna son verdiklerinin altını çizen Kızıl, şöyle konuştu:

''Bu sene öyle temiz bir lig oldu ki sonunda bütün senaristlerin senaryoları çöktü. Bursaspor yönetimini, teknik heyetini, futbolcularını ve taraftarlarını kutluyorum. Fenerbahçe de son ana kadar bu mücadeleyi sürdürdü. Onları da tebrik etmek lazım. İnşallah Türk futbolu bundan sonra da her gün üzerine koyarak daha iyiye gidecektir. Burada bir önemli konuya daha değinmek istiyorum. Bir an evvel şiddet yasası yürürlüğe girmelidir. Tahminim Yüce Meclisimiz en yakın zamanda bunu ele alacaktır.''
        
MİLLİ TAKIMIN ABD KAMPI
Kızıl, (A) Milli Takım'ın 19-31 Mayıs tarihleri arasında ABD'de kamp yapacağına işaret ederek, milli takım için yeni bir dönemin başladığını vurguladı.

Kızıl, ''İnşallah milli takımlar düzeyinde bundan sonra gereken başarıları elde ederiz. ABD'de 3 önemli maç yapacağız. Bu karşılaşmalarda Hiddink'in takımı görme fırsatı olacak. ABD kampının Avrupa Şampiyonası elemelerinde faydalı olacağına eminim'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...