"Oynayacağın yere git Poldi"

Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Löw, Galatasaray’ın gündemindeki Podolski’ye "Oynayacağın yere git. Bu sezon 30-40 maça çıkman lazım" dediğini açıkladı.

Ntvspor 27.06.2015 - 20:23

"Oynayacağın yere git Poldi"

NTV Spor eXpress'in haberine göre, Galatasaray’ın forvet bölgesine yapacağı transferde 1 numaralı aday olan Lukas Podolski için Almanya’dan ilginç bir açıklama geldi.

Welt am Sonntag’a Dünya Kupası’ndan bir yıl sonra, Avrupa Şampiyonası’ndan bir yıl önce Alman Milli Takımı’nın yeniden yapılanmasını anlatan teknik direktör Joachim Löw, birçok futbolcu için ismen değerlendirmelerde bulundu.

Löw, Lukas Podolski için de “Almanya Milli Takımı’nın en önemli parçalarından biri. Çünkü çok pozitif bir karakter. Bu nedenle de takıma her zaman olumlu etkisi olur. Lukas’a söyledim; ‘Arsene Wenger ile konuşman gerek. Her şeyin senin üzerine gelmesini bekleme; sen üzerine git. Teknik direktör seninle ilgili ne planlıyor? Takımda rolün ne olacak? Sadece bir yardımcı oyuncu mu olacaksın, baş rol mü üstleneceksin?’ Benim arzum en az 30-40 maça çıkması. Bunların bazılarında joker olabilir. Ama oynamak zorunda. İki sezonu ciddi oyun deneyimi olmadan geçirmesi Euro-2016’da bizimle birlikte olmasını engelleyebilir" değerlendirmesinde bulundu.

Podolski önceki sezon Arsenal’de 20’si ilk 11’de toplam 27 maça çıkmıştı. Geride kalan sezon ise ilk yarısı Arsenal, ikincisi İnter’de olmak üzere toplam 31 maça çıktı ama sadece 11’inde ilk 11’de şans buldu ve sahada bin 256 dakika (Maç başına 40 dakika) kaldı.

Sayfa Yükleniyor...