Özbek'ten Burak açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Burak Yılmaz'ın Çin'e transferini ilk kez değerlendirdi. Masada başka teklifler olmadığının altını çizen Özbek, sportif hedefleri doğrultusunda oyuncu satmayacaklarını söyledi.

Ntvspor 08.02.2016 - 20:24

Özbek'ten Burak açıklaması

"Burak çok önemli bir oyuncumuz. Kendi kararı, Burak Yılmaz’ın kendisi ayrılmak istedi. Ona bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum, hayırlısı olsun. Umarım bundan sonraki sportif hayatında da başarılı olur. Kalbim öyle istiyor. Galatasaray'a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Futbolcularına her zaman güvendiğini söyleyen başkan Özbek, "Onların aşırı odaklandığını görüyorum. Bir ağabey-kardeş gibi onlarla sohbet ettim. Başarılı odaklı yürüşümüzde, onların motivasyonunun yüksek olduğunu gördüm. Onlara teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"Ben "feda" kelimesini kullanmıyorum" diyen Özbek, "Futbolcular, sporcular, yöneticiler, Galatasaraylı herkes yapması gerekeni yapacak. Galatasaray'ı sevenler, taraftarlar, sporcular ve yöneticiler hepimiz el ele vereceğiz. Bugün, o gündür. Bu kampanyaya tüm Galatasaraylıları davet ediyorum" dedi.

Podolski Sneijder ve Muslera'ya Çin'den teklif gelmediğini söyleyen Özbek, "Masada başka bir teklif yok. Biraz önce Galatasarayın hangi güçlüklerden, hangi zaferlere koştuğunu gördük. Galatasaray hiçbir zaman pes etmez, yılmaz. Galatasaray zor günlerin takımıdır, bunu da defalarca ispatlamıştır" ifadelerini kullandı.

Başkan Özbek, "Bizim diğer kulüplerden oyuncu transfer etmek istediğmiz gibi, başka kulüplerin de Galatasaray'ın oyuncularını istemesi normaldir. Sneijder ve Podolski’ye teklif gelirse o zaman bunu konuşuruz. Böyle bir durumda Galatasaray'ın menfaatleri ön plana çıkar. Galatasaray Spor Kulübü başarıya odaklanmıştır" dedi.

Sayfa Yükleniyor...