Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, kadın basketbol takımının hükmen yenik sayılması kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın hakkını kimsenin yiyemeyeceğini vurgulayan Özbek, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay'ı istifaya davet etti.

Harun Erdenay'ı ağır bir dille eleştiren Özbek, "Bildiğiniz gibi geçen Cumartesi günü Fenerbahçe ile kadın basketbol maçında mücadele ettik ve onları yendik. Muazzam alın teri. Sahada galip gelebilirsiniz ama yeterli mi? Orada başka güçler devreye giriyor. Galatasaray, Fenerbahçe'yi yenerse bu federasyonun kabul edebileceği bir şey değil. Nitekim öyle de oldu" dedi. 

"BİZİM ÇOCUK KİM KARDEŞİM"
Harun Erdenay'ı istifaya davet eden Özbek, "Sen bu işi bırak! Bizim çocuk kim kardeşim? Federasyonun sahada alınteri dökerek, Galatasaray'ın bileğinin hakkıyla kazandığı galibiyete bir şeyler yapması lazımdı. Galatasaray'ın hakkını kimse yiyemez, kimse gasp edemez. Federasyon başkanına sesleniyorum, "Sen bu işi bırak!" Galatasaray'ın gücünün bedelinin kudretini ödeyecek gücün var mı? Sen kimsin? Bırak o görevi. Fenerbahçe'nin "emir eli" pozisyonunu terket. Basketbol sahalarda oynansın, masada değil" şeklinde konuştu.

TOPSAKAL: BUNU KALDIRAMIYORLAR
Galatasaray Kulübü'nün basketboldan sorumlu yöneticisi Can Topsakal, "Harun ile görüştük. 'Biz hata yaptık, bu maçın yeniden oynanmasını talep edeceğim' dedi. Sonra bu beklemediğimiz karar çıktı. Fenerbahçe, federasyonu yönetiyor. Bunu zaten hepimiz biliyoruz. Federasyonda çalışan ve bu maçın kararını verenlerden biri de Fenerbahçe Kulübü'ndeki bir yöneticinin eşi. Biz, Fenerbahçe'nin 4'te 1'i bütçeyle devam ediyoruz, ama her yıl da yeniyoruz, bunu kaldıramıyorlar" dedi.