Özbek'ten Kemerburgaz müjdesi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, aralık ayı olağan Divan Kurulu'nda Kemerburgaz'daki 140 dönümlük arsanın kulübe kazandırıldığını açıkladı.

Haberler - Ntvspor 13.12.2017 - 16:07

Özbek'ten Kemerburgaz müjdesi

Florya’dan taşınmayı ön görmelerinin bir çok sebebi olduğunu söyleyen Dursun Özbek, "Ekonomik anlamda çok önemliydi. Florya’daki arazi ve yerleşke, artık Galatasaray’a dar geliyordu. Dünyada futbolun geldiği noktada daha uygun bir yere taşınmak da bir zaruretti. O yüzden stada çok yakın mesafede olan Kemerburgaz’daki arsanın Galatasaray’a kazandırılması için çalışma içindeydik.

Orman içinde, 6 tane nizami futbol sahası, altyapıya hizmet edecek bir kompleks. Bununla ilgili epeyden beri bir çalışma içindeydik. Arazi aslında Savunma Bakanlığı’na aitti. Bu çalışmalar nihayetlendi. Biz gerekli görüş ve izinleri aldık. Başkabakan ile bir araya geldim ve onun da olurunu aldım. Kemerburgaz Tesisi Galatasaray’a hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Kemerburgaz projesinin hazır olduğunu kaydeden Özbek, "Arazinin üst kullanım hakkının tarafımıza tescili söz konusu. Bir plan yapılacak. Bir spor kompleksinin yapılmasını da Emlak Konut yapacak. Buraya taşınmamız için bütün Galatasaraylıların el ele vermesini ve destek olmasını istiyorum. Beraber elde ettiğimiz başarılar çok daha güzel oluyor" diye konuştu.

Kemerburgaz'a yapılacak tesisin projesi...
Kemerburgaz'a yapılacak tesisin projesi...

Sayfa Yükleniyor...