Özdilek: Başarılı insanlar özgürdür

Kendi sahasında Ankaragücü’nü 1-0 mağlup ederek ligde kalmayı başaran Antalyaspor’da teknik direktör Mehmet Özdilek, oyuncularının sezon boyunca sıkıntı yaşadıklarını ve yine de onurlu bir şekilde mücadele verdiğini söyledi.

30.05.2009 - 23:39

ANTALYA - Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, oyuncularının sezon boyunca yaşadıkları sıkıntılara karşın onurlu bir mücadele verdiğini söyledi.

Mehmet Özdilek, maçın ardından yaptığı açıklamada, Ankaragücü maçının kendileri için çok önemli bir karşılaşma olduğunu, bu nedenle oyuncularının maça gergin ve stresli çıktıklarını bildirdi.

Özdilek, maçın başında bulacakları bir golle rahatlamak istediklerini, ancak bu golü bulamamaları nedeniyle stres yaşadıklarını, 70. dakikadan sonra da tempoyu artırıp maçı kazandıklarını kaydetti.

Özdilek, ''Oyuncularım, sezon boşunca yaşadıkları sıkıntılara rağmen onurlu bir mücadele verdiler. Başarılı insanlar özgür insanlardır. Biz de bugün özgürlüğümüzü ilan ettik. Gelecek yıl bu sıkıntıları yaşamak istemiyoruz. Bunun için yönetimle oturup konuşacağım. 3 yıllık sözleşmem var ve burada hayallerim var. Önümüzü net görebilirsek doğru kadroyu kurup önümüzdeki yıl da mücadele etmek istiyoruz.'' diye konuştu.

KARAMAN: KULÜPLERİN MALİ DURUMUNUN DÜZELMESİ LAZIM
Ankaragücü Teknik direktörü Hikmet Karaman ise sezon başında Antalyaspor'dan ayrıldığını hatırlatarak, maçtan önce daha önce çalıştırdığı futbolcuların kendisine sevgi gösterisinde bulunmalarından çok memnun olduğunu bildirdi. Karaman, ''Antalyaspor, saha ve seyirci avantajını iyi kullandı. Biz de yenebilirdik, berabere de kalabilirdik. Ama Antalyaspor kazandı'' dedi.

Karaman, birçok kulübün ekonomik çıkmaz içinde bulunduğunu belirterek, Türk futbolunun gelişmesi için kulüplerin mali durumunun düzelmesi gerektiğini dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...