Özdilek: Gol sorunumuz yok

Antalyaspor teknik direktörü Mehet Özdilek, ligde hem içeride hem dışarıda gol atan bir ekip olduklarını söyledi.

Haberler 12.11.2009 - 11:39

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Turkcell Süper Lig'de her takımın her türlü sonuca hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

Milli maçlar nedeniyle verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek isteyen Antalyaspor, çalışmalarını tesislerinde aralıksız sürdürüyor.

Teknik direktör Mehmet Özdilek, Denizlispor maçına 14 futbolcu ile hazırlandıklarını kaydetti. Ali Zitouni, Jedinak ve Batak'ın ülkelerinin milli takımlarına gittiğini belirten Özdilek, bu futbolcuların Çarşamba günü Antalya'ya döneceklerini bildirdi. Fatih Ceylan'ın sakat olduğunu ve gelecek hafta takımla çalışmalara katılacağını bildiren Özdilek, Kerim Zengin ve Orhan Ak'ın da cezalı olduğunu, bu nedenle 14 kişi çalışabildiklerini söyledi.

Denizlispor maçından 3 puan almayı hedeflediklerini belirten Özdilek, ''Denizlispor'un çizgisi sezon başından bu yana sağlıklı değil. Bu maç hem onlar hem de bizim için çok zor olacak. Amacımız bu maçı kazanmak. Kazandığımız takdirde puansal olarak üst sıralarda yer alırız. Belli yerlere gelmek için kazanmak gerekiyor'' dedi.

Son oynadıkları İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında 6-7 gol pozisyonu bulduklarını, ama beceriksizlik yüzünden bu golleri atamadıklarını anlatan Özdilek, ''Bu maçta iyi olan taraf bizdik. Ancak gol yollarında beceriksizdik. Bu nedenle de İstanbul'dan puansız döndük. Süper Lig'de her takım her türlü sonuca hazırlıklı olmalı. Ancak, Antalyaspor çok iyi pozisyona giriyor. İçeride de dışarda da gol atan bir ekibiz. Gol sorunumuz yok, ama bazı maçlarda gol yollarında becerikli değiliz. Kazanmak için sahaya çıkıp oynamak gerekiyor. Antalyaspor hem oyunsal anlamda hem de pozisyona girme anlamında iyi durumda. Bol gol pozisyonuna giren bir takımız. Pozisyon yaratan bir takımın gol atamama diye bir sorunu olmaması gerekir. Gol yollarındaki becerisizlikte giderildiğinde Antalyaspor çok daha iyi olacaktır'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...