Özdilek: Kırılma noktalarından biriydi

Gençlerbirliği'ni 2-0 yenen Antalyaspor'da teknik direktör Mehmet Özdilek haklı bir galibiyet aldıklarını söylerken 'Bu maç bizim için bir kırılma noktasıydı' dedi.

29.11.2009 - 16:37

Gençlerbirliği'ni 2-0 yenen Antalyaspor'un Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, aldıkları galibiyeti abartmayacaklarını söyledi. Özdilek, düzenlediği basın toplantısında, "Tüm oyuncularımı yürekten kutluyorum. Çok coşkulu, isteyen, bir futbol takımının yapması gereken her şeyi yapan bir takım vardı" dedi.

Haklı bir galibiyet aldıklarını vurgulayan Özdilek, her hafta daha iyi futbol oynadıklarını söyledi. Ligde arzu ettikleri noktanın daha altında bulunduklarını ifade eden Özdilek, şöyle konuştu:"Bu maç bizim için kırılma noktalarından biriydi. Bulunduğumuz yerin üzerini hak ediyoruz. Sahada, rakibine pozisyon vermeyen, kazanma adına coşkulu oynayan bir oyuncu grubu vardı. Antalyaspor'u izlemeye gelen seyirciler büyük zevk almıştır. Bayramın üçüncü günü alınan bu galibiyet tüm camiaya hayırlı olsun. İşimiz yeni başlıyor. Oyun anlamında çok daha yukarıda olabilecek kapasitemiz var. Lig sonunda arzu ettiğimiz nokta bugün bulunduğumuz yerin çok üzerinde. Bunu ne çok abartacağız ne de çok coşkusunu yaşayacağız. Yarından itibaren önümüzdeki haftaya bakacağız."Sezon başından bu yana sakatlıklar nedeniyle 21 futbolcuyla birlikte çalışma imkanı bulamadıklarını dile getiren Özdilek, oyuncuların birbirine saygısı ve aynı hedefte birleşmelerinin başarıyı getirdiğini kaydetti.

Özdilek, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın hafta içi Antalyaspor ile ilgili iddialarıyla ilgili soru üzerine, "Geçmişi çok irdelemeden bugüne ve geleceğe bakmak zorundayız" dedi. Kaleci Ömer de, "Bugün muhteşem bir Antalyaspor vardı. Maçtan önce Gençlerbirliği puan olarak üzerimizdeydi ama kadro olarak onlardan çok daha iyi olduğumuzu düşünüyorduk. Onlar kadar mücadele ettik ve daha kaliteli futbolcularımız olduğu için kazandık" diye konuştu.

Ömer, Gençlerbirliği'ne pozisyon vermediklerini belirterek, kalan üç haftada 9 puan kazanmayı hedeflediklerini kaydetti.

"HAKLI BİR YENİLGİ ALDIK"
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Jens Uwe Doll da, Antalyaspor'un haklı bir galibiyet kazandığını söyledi. Doll, "İkili mücadeleleri kazanamazsanız, duran toplarda uyanık olmazsanız, sonuç kaçınılmaz oluyor" dedi.

Kendilerini Antalya'da yalnız bırakmayan taraftarlarından özür dileyen Doll, futbolcularının bayram rehavetine kapıldıklarını ifade etti. Doll, "Hediye verme sırası bizdeydi. Buraya gelip hediye dağıttık. Takımımız bugün mücadele hırsından yoksundu. Haklı bir yenilgi aldık" diye konuştu. Gençlerbirliği futbolcusu Sandro da, "Bayramın pozitif etkisi olacağını düşünüyordum. İlk golü konsantrasyon eksikliği nedeniyle çabuk yedik ve toparlanamadık" dedi.

Bu arada kulübün medya sorumlusu Altan Altun, gazetecilerin İlhan Cavcav'ın iddialarıyla ilgili sorularının Teknik Direktör Doll'e çevrilmesine izin vermedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...