Özdilek: Tek düşüncemiz Galatasaray'ı yenmek

Antalyaspor teknik direktörü Mehmet Özdilek, Cuma günü karşılaşacakları Galatasaray maçında galibiyetten başka bir şeyi düşünmediklerini söyledi.

09.12.2009 - 14:09

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Galatasaray takımına saygı duyduklarını ama hedefleri doğrultusunda kendi evlerinde oynadıkları tüm maçları kazanmak istediklerini, bu maçlardan birinin de Galatasaray maçı olduğunu söyledi.

Mehmet Özdilek, bugünkü antrenman öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Cuma günü Galatasaray ile kendi evlerinde karşılaşacaklarına dikkati çekerek, ''Bu maç için söylenecek çok şey yok. Tek düşüncemiz kazanmak ve kazancağız. Gaziantepspor maçından sonra çalışmalara başladık. Herkesin düşüncesi aynı, kazanmak. Galatasaray bu ligin önemli takımlarından bir tanesi. Önemli oyunculara sahip. Son haftalardaki durumları, büyük takımlar için çok fazla önem teşkil etmiyor. Ciddiye almak zorundasınız. Her takımı nasıl ciddiye alıyorsanız Galatasaray maçını da çok ciddiye almalısınız'' diye konuştu.

Antalyaspor'un kendi evinde iyi oynayan bir takım olduğuna işaret eden Özdilek, son haftalarda iyi oyunlarını skora yansıtmakta başarılı olduklarını belirtti.

''TARAFTAR İYİ BİR MAÇ SEYREDECEK''
Galatasaray maçında tek düşüncelerinin kazanmak olduğunu dile getiren Özdilek,''Galatasaray takımına saygı duyuyoruz ama hedeflerimiz doğrultusunda, kendi evimizde oynadığımız tüm maçları kazanmak istiyoruz. Bu maçlardan biri de Galatasaray maçıdır. Bunu net bir şekilde söyleyebilirim. Televizyonların başında olanlar ve bu maça gelenler çok zevkli kaliteli, çekişmeli bir maç seyredecekler. Galatasaray'ın son haftalardaki kayıpları ölçü olmaz. Galatarasay gibi takımlar içeride dışarıda kazanmak için oynarlar ama biz de kazanmak istiyoruz. Oyun yapımızı buna göre kurguluyoruz'' dedi.

Özdilek, arka adalesinde bir santimetrelik yırtık olan Tita'nın sakatlığının sürdüğünü, Tita'nın durumunun belli olmadığını, amaçlarının Tita'yı Türkiye Kupası'nda oynayacakları Eskişehirspor maçına yetiştirmek olduğunu kaydetti. Özdilek, Volkan Altın'ın sakatlığının sürdüğünü, Veysel'in operasyon geçirmesi nedeniyle aralarında olamadığını ifade etti.

ORHAN AK VE PACOME SAKATLANDI
Antalyaspor, Cuma gecesi oynayacağı Galatasaray maçının hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürüyor. Antrenmanın başında adalesinde gerilme olan Orhan Ak, bir süre düz koşu yaptıktan sonra tedavisinin sürmesi için salona gitti. Antrenman sırasında ayağına basılan Sergey Pacome de çalışmayı yarıda kesti. Pacome'ye buz tedavisi uygulandı. Her iki futbolcularının durumlarının çok ciddi olmadığı, Galatasaray maçında takımlarındaki yerlerini alabilecekleri bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...