Özen: Bizim için çok önemli bir galibiyet

Trabzonspor Teknik Direktörü Ahmet Özen, Kocaelispor'u 3-1 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, ilk iki sıra için çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 09.05.2009 - 22:09

İZMİT - Trabzonspor Teknik Direktörü Ahmet Özen, ''Bu maçta galip gelmemiz ve Sivasspor'un puan kaybetmesi hedefimizi daha güçlü hale getirdi'' dedi.

Kocaelispor'u deplasmanda 3-1 yenen Trabzonspor'un teknik direktörü Ahmet Özen, maçın ardından yaptığı açıklamada, geçen hafta alınan sonuçlardan sonra bu maçın öneminin daha da arttığını ifade ederek, ''Durumumuzu güçlendirmek adına bu maçtan galip gelmemiz gerekiyordu. Bu maçta galip gelmemiz ve Sivas'ın puan kaybetmesi hedefimizi daha güçlü hale getirdi. Bugün oyunu kendi yarımızda tutup kontrataklar yapmayı denedik. Bunun sonucunda net pozisyonlar bulduk. Biraz daha becerikli olsaydık farkı açabilirdik. Ancak kolay gibi görünen zorlu bir maçtan 3-1'lik skorla ayrıldığımız için mutluyum'' diye konuştu.

Kocaelispor Teknik Direktörü Erhan Altın da maçın ilk yarısında istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını ifade ederek, ''Maalesef rakibimizin hiç atağı yokken kendi bireysel hatalarımızla rakibe pozisyon verdik. Onlar da pozisyonları iyi değerlendirdiler. Ama ikinci devre değişiklikler yaptık. Soyunma odasında futbolcularıma 'bu maçı istiyorum' dedim. Sağ olsun hepsi ikinci devre çıkıp, istek ve arzuyla sahada futbol adına her şeyi yansıttılar. Ama olmadı. Trabzonspor'u kutluyorum. Allah yolunu açık etsin diyorum. Kalan maçlarımıza prestij için çıkacağız'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...