Özerhun: Haklı bir galibiyet aldık

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Beko Basketbol Ligi play-off final serisi dördüncü maçında Fenerbahçe Ülker karşısında haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Haberler 12.06.2009 - 11:28

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin 4. maçında Fenerbahçe Ülker'i 77-68 yenerek seride 2-2 eşitliği yakalayan Efes Pilsen'de, galibiyetin yanı sıra seriyi eşitlemenin mutluluğu yaşanıyor.

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, rakipleri karşısında gerek savunmada, gerekse hücumda iyi mücadele ettiklerini ve haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Özerhun, serinin 4. maçında çok iyi oyun sergilediklerini belirterek, ''Bazı oyuncularımız performans olarak ön planda gözükse de takım olarak iyi direnç gösterdik. Bu faktör de bizi galibiyete götürdü. Bu şekilde oynamamız gerekiyor'' dedi.

Alınan iki galibiyete rağmen işlerin henüz bitmediğini kaydeden Engin Özerhun, ''Bu maçta boş adamları iyi bulduk. Pota altında Kaya ve Kerem Gönlüm'e doğru pasları verdik. Doğru şut pozisyonlarında ise Thornton ve Shumpert ile başarılı olduk. Fenerbahçe Ülker'e oynama şansı vermedik. Seri uzun bir yol. Özellikle ikinci maçta şans bizden çok uzaktı. Üçüncü mücadelede son 15 dakikada dirençli oynadık. İlk 3 maçı önde götürenler kaybetmişti. Bu sefer son karşılaşmayı sürekli biz önde götürdük ve kazanmasını bildik. Bu şekilde devam etmemiz bizi şampiyonluğa götürecektir'' diye konuştu.

Thornton ve Shumpert'in çok başarılı bir oyun sergilediğini hatırlatan genel menajer Özerhun, ''Smith de dün çıkış yakaladı. Ancak parmağındaki sakatlık iyi oynamasını engelledi. Ama savunmada çok başarılı oynadı. Zaten kendisi savunmada hep iyi oynadı'' dedi.

Maçta, Efes Pilsenli yedek oyuncuların hemen arkasında bulunan Fenerbahçeli bazı taraftarlarla yaşadıkları sıkıntıya da değinen Engin Özerhun, ''Küfür eden insanlar 2-3 ay sonra milli takımda bulunan bu oyunculara 'Hadi aslanlar' diye destek veriyor. Yaptıklarına anlam veremedik. Şaşkınlık içinde izliyorum. Avrupa Şampiyonası'nda forma giyecek oyunculara 2-3 ay sonra destek verenlerin bu maçlarda küfretmesi ve güvenliğin engellememesi bizi şaşırtıyor'' diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...