Mahmut Özgener, İzmir'in Menemen ilçesinde Belediye tarafından yaptırılan, içinde yemekhanesi, lokali, teknik direktörlerin çalışma odası, 32 yat kapasitesi bulunan ve 570 bin TL'ya mal olan Menemenspor Sosyal Tesisleri'nin açılış törenine katıldı.

Özgener, Menemen'de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu, kapanmak üzere olan bir kulübü alarak, yatırım yapan yöneticilerin yanında olduğunu söyledi. Futbolda günlük başarıların peşinden koşulmaması, kalıcı başarıları yakalanması gerektiğini bildiren Özgener, Menemenspor'un yaptığı tesisle ve alt yapıdaki girişimlerle doğru hamlelerde bulunduğunu ifade etti.

Futbolun bugün sadece bir spor branşı olmadığını, milyonlarca doların, euronun döndüğü ekonomik bir sektör haline geldiğini anlatan Mahmut Özgener, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Federasyonumuz yaptığı hamlelerle ekonomik açıdan Avrupa'nın beş büyük federasyonu arasında yer almaktadır. Futbolda bir değişim süreci yaşıyor, bu değişime ayak uyduranlar hedeflerine doğru ilerleyecekler, uyduramayanlar ise başarısız olacaklardır. EURO 2016 için geçen hafta Nyon şehrinde çok başarılı bir sunum yaptık. Ciddi rakiplerimiz var, İtalya ve Fransa bizim gibi birer futbol ülkesi. İşimiz zor ama bu şampiyonanın en iyisini düzenleyebileceğimizi inandığımız için başvuruda bulunduk. Çok güzel bir proje gerçekleştirildi. Türkiye, İtalya ve Fransa'dan geride olan bir ülke değil. O mutluluğu inşallah hep beraber yaşayacağız."

Menemen Kaymakamı Turgut Subaşı ise ilçede çok sayıda yatırım yapıldığını, ancak spor yatırımlarının en önemli yatırımlar olduğunu savundu. Futbolun ülkemizde her zaman gündemde olan bir spor dalı konumunda bulunduğunu ifade eden Subaşı, ''Ben sporun dostluk, mutluluk ve huzur getireceğine inananlardanım. Spor bir tanıtım aracıdır. 135 bin nüfuslu ilçemizde her geçen gün gençlerimizin spora olan ilgisinin artacağına inanıyorum" dedi.

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de tesisleşmeye katkı koyan herkese teşekkür ederek, başarının birlik, beraberlikten geçtiğini savundu.

Şahin, futbol yöneticiliğinin çok zorlu bir iş olduğunu belirterek, "Buradan Federasyon Başkanımız Mahmut Özgener'e 'Allah yardımcısı olsun' diyorum. Şampiyonluk yarışında hedefimiz yalnızca ikinci lige çıkmak değil, alt yapımızda bulunan 3 bine yakın sporcu sayısını 7-8 binlere çıkarmaktır. Ayrıca seneye bayan futbol takımımız da liglere katılacak" dedi.

Konuşmaların ardından Menemenspor Kulüp Başkanı Armağan Öktenoğlu, Belediye Başkanı Tahir Şahin ve Kaymakam Turgut Subaşı, Mahmut Özgener'e 35 numaralı Menemenspor forması hediye etti.

Açılışa, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar, TFF Ege Bölge Temsilcisi Hamdi Kutval, parti ilçe yöneticiler ve davetli katıldı.