'Özgener küçük oyunlar içinde'

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Mahmut Özgener'e çektiği sms mesajının kamuoyuna çarpıtılarak yansıtıldığını belirterek, Futbol Federasyonu'na yönelik sert ifadeler kullandı.

14.04.2010 - 15:58

'Özgener küçük oyunlar içinde'

Hafta sonu oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine sayılı günler kala, Beşiktaş Kulübü ile Futbol federasyonu arasındaki gerilim giderek tırmanıyor. Beşiktaş-Trabzonspor maçı sonrası Mahmut Özgener’e çektiği mesaj nedeniyle Disiplin Kurulu’na sevkedilen siyah-beyazlı kulübün başkanı Yıldırım Demirören, resmi internet sitesi aracılığıyla bir bildiri yayımladı.

Açıklamada şu ifadeler yer verildi;

“Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu tarafından 12.04.2010 tarihinde Kulübümüz’e gönderilen savunma talepli yazıda, Beşiktaş-Trabzonspor maçı sonrası TFF Başkanı Sayın Mahmut Özgener’e gönderdiğim SMS mesajı nedeniyle savunmam istenmiş, konu bugün gazetelerde de yer almıştır...

Öncelikle, Beşiktaş-Trabzonspor maçından sonra TFF Başkanı Sayın Mahmut Özgener’e gönderdiğim mesajda, “Ben Levent Kızıl olduğu sürece bundan sonra karşındayım, saygılar” şeklindeki cümlem alışılagelmiş SMS mesajı kısaltmaları dahilinde yazılmış, ancak bundan Federasyon Başkanı akla hayale gelmeyecek küfürlü bir söz üretip, kendince aleyhimde bir gündem yaratmıştır.

Bunun dışında TFF Başkanı Sayın Mahmut Özgener ile aramdaki uzun yıllara dayanan ilişki ve dostluktan kaynaklanan samimiyet ve ayrıca Trabzonspor müsabakasında görülmeyen bir penaltı pozisyonunun verdiği üzüntü sonucunda tamamıyla sitem amaçlı olarak gönderdiğim mesaj, Habertürk gazetesi spor müdürünün beyanına göre, Sayın Özgener ve Sayın Kızıl tarafından Habertürk gazetesi spor müdürlüğü aranarak, gazete manşetlerine taşınmış ve Özgener ile Kızıl’ın Türk Futbolu’nda bir kaos ve Beşiktaş aleyhine bir ortam yaratma çabası içinde oldukları görülmüştür.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın bu zinhiyet ve siyasetini esefle izlediğimi belirtir, kulüpler üstü bir pozisyonda, hakkaniyet dağıtıcısı ve savunucusu olması gerekirken küçük ve gayri etik oyunlar içerisinde olmalarından dolayı Türk Futbolu’nun giderek kan kaybettiğine üzüntüyle şahit olmaktayız. Durumu kamuoyunun bilgilerine saygılarımla sunarım.”

Futbol Federasyonu'ndan Beşiktaş Kulübü'ne gönderilen savunma talepli yazıda, Yıldırım Demirören'in gönderdiği mesajlar ise şu şekilde yer aldı:

1. Mesaj:
"Baskan herhalde sizin ekibe kufr etmrk lazmmiski hakemler ftbolla hentbolu karstrmasnlar ve bn l kizil oldugu surece bndan sonra karsndayim saygilar"

2. Mesaj: Baskan levente soyle bzm plaj voleybol takimi sampiyon oldu kupa torenine davetli sende"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...