Özgener NTV Spor'a konuştu

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, EURO 2016 adaylık süreci ve şike soruşturmasıyla ilgili NTV Spor'a önemli açıklamalarda bulundu.

Haberler - Ntvspor 09.04.2010 - 12:49

Türkiye’nin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na adaylık sürecinde UEFA heyeti bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve federasyon yetkilileri ile bir araya geldi.

İstanbul’da gerçekleştirilen toplantı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, NTV Servisi’nden Özgür Buzbaş’ın sorularını yanıtladı.

Çok faydalı ve önemli bir toplantı gerçekleştirildiğini vurgulayan Özgener, toplantıda Türkiye’nin organizasyona bakış açısının çok güzel ifade edildiğini söyledi.

Özgener, “Sayın başbakan ve bakanlara teşekkür ediyorum. Faydalı bir çalışma oldu. UEFA heyetinin kafalarındaki soruların cevaplarının bulunduğu bir toplantı oldu. Verilen garantiler hakkında, ulaştırma projeleri ve statlar hakkında sorular soruldu ve verdiğimiz cevaplardan çok memnun kaldılar. Bu açıdan çok faydalı geçti. Adaylık sürecine de önemli katkılar sağlayacak” diye konuştu.

Dünyanın en büyük 3. spor organizasyonu olan şampiyonayı çok istediklerini belirten federasyon başkanı, projelere adaylıktan önce başlamış olmalarının büyük bir artı olduğunu ifade etti.

“Neticede Avrupa’nın iki büyük ülkesi rakibimiz” diyen özgener, “Bence 3 adayın da şansı eşit, ama 3 aday içinde turnuvayı en çok yapmak isteyen ülke Türkiye” şeklinde konuştu.

"SUÇLULAR FUTBOLDAN TEMİZLENSİN"
Sarıyer Savcılığı’nca yürütülen yasadışı bahis soruşturmasıyla ilgili de konuşan Mahmut Özgener, Türkiye’de yürütülen soruşturmanın, Bochum Savcılığı’ndan farklı bir soruşturma olduğunu hatırlattı.

Federasyonun 4 Ağustos’ta Sarıyer Savcılığı’na başvurduğunu ifade eden başkan Özgener, “Aslında olayın başı Aralık 2008’e kadar uzanıyor. O dönemde Spor-Toto ve Inteltek firmasından başvuru oldu ve o 3 maç çerçevesinde yapılan çalışmaların devamında Sarıyer Savcılığı’na başvurumuz oldu. Bu soruşturma onun devamıdır” dedi.

Özgener, en büyük temennilerinin, suçluların Türk futbolundan temizlenmesi olduğunu vurgulayarak, “Bundan sonrasına yargı karar verecek” diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...