Öztürk: Ağabey-kardeş gibiyiz

Galatasaray Kulübü başkan adayı Adnan Öztürk, mevcut başkan Adnan Polat ile ağabey-kardeş gibi olduklarını söyledi.

12.03.2010 - 16:32

Öztürk: Ağabey-kardeş gibiyiz

Galatasaray'da 27 Mart Cumartesi günü yapılacak seçimli olağan genel kurul toplantısı öncesi, başkan adaylarının hangi renkte oy pusulası kullanacakları belli oldu.
        
Sarı-kırmızılı kulübün Mecidiyeköy'deki merkez binasında, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar yönetiminde, renk seçimi toplantısı gerçekleştirildi. Kapalı zarf usulü yapılan seçimde Adnan Polat kırmızı, Adnan Öztürk ise sarı rengi seçti.
        
Her iki başkan adayı, birlikte basın mensuplarına poz verirken, seçimin Galatasaray'a yakışır bir şekilde geçmesi ve sonucunun herkes için hayırlı olması dileğinde bulundu.
        
Adnan Polat ve Adnan Öztürk, konuşmalarına, birbirlerine başarı dileyerek başladı. Polat, "Seçimler her zaman Galatasaray'a yakışır şekilde geçmiştir. Yine öyle olacaktır. Bu seçimlere çok yüksek katılım bekliyoruz. Tüm genel kurul üyelerinin seçimlere gelip, Galatasaray'ın geleceğinde pay sahibi olmalarını istiyoruz" dedi.
        
Öztürk ise "Oy pusulası renklerimizi seçtik ve seçim sürecine tamamen girdik. Biz Adnan Polat ile Galatasaray'da ağabey-kardeş gibiyiz. Asaletli, kaliteli, heyecanlı ve sevecen bir seçim olmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
        
Son birkaç seçimdir mevcut başkanların hep kırmızı oy pusulasını seçtiklerinin hatırlatılması üzerine Adnan Polat, "Bu tabii ki bir tesadüf. İnşallah uğur getirir" diye konuştu.

Bu arada Adnan Polat, konuşmalar bölümüne geçilirken kendisine, "Konuşmamıza gerek var mı?" diye soran Adnan Öztürk'e, "Basın toplantısı gibi olmasın. Kısa bir şeyler söyleriz" karşılığını verdi.
        
AKTAR: "7 BİN 542 KİŞİ OY KULLANMA HAKKI SAHİBİ"
Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, genel kurulda, üyelik aidatını yatırmış 7 bin 542 kişinin oy kullanma hakkına sahip olduğunu söyledi.

Aktar, bu kişiler içinden, kulüp şirketlerinde görevli olanların düşüleceğini kaydederken, "Ona göre son bir rakam çıkacaktır. Tabii ki kaç kişinin genel kurula geleceğini bilemeyiz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...