Adnan Öztürk, Gayrettepe Point Otel'de basın toplantısı düzenledi.

Ggenel kurulun 27 Mart'ta kendilerine muhalefet görevi verdiğini ifade ederek, ''Benim ve ekibimin görevi 27 Mart'ta bitmemiştir. Aksine, aldığımız 2 bin 290 oy bize daha ağır bir sorumluluk yüklemiştir. Bundan sonra Galatasaray yönetimi her zaman göreve hazır bir başka ekibin olduğunu bilerek çalışacak. Türk Telekom Arena'dan sosyal tesislerine, altyapıdan GS Store'a, bilişim altyapısından transferlerine, mali ve idari yönetimden tüzük tadilatına kadar tüm faaliyetler süzgecimizden geçecektir. Bundan böyle kamuoyuna sadece mevcut yönetimin penceresinden değil, Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusundan bakılması gereken pencereden gelişmeler aktarılacaktır. Sessiz muhalefet yapamazsınız. Ancak Galatasaray'a yakışır tarzda muhalefet yapacağız. Galatasaray'a yakışmayan hiçbir şey yapmayacağız, bu bilinsin'' dedi.

Galatasaray Spor Kulübü'nün bir siyasi parti olmadığını ve belli bir zümrenin oligarşisine bırakılmış bir camia olmadığını dile getiren Öztürk, ''Biz 27 Mart'ta genel kurulunda kimsenin vesayeti altına girmedik. Kimseden icazet istemedik, icazet almamız gerektiğini direkt veya medya yoluyla bize dikte edenlere prim vermedik. Listeye girmek için koltuk pazarlığı yapmaya kalkanlara da boyun eğmedik'' şeklinde konuştu.

''(YAPAMIYORSANIZ BIRAKIN) DEMEKTEN İMTİNA ETMEYECEĞİZ''
Adnan Öztürk, kulübün önemli bir dönemden geçtiğini vurgulayarak, şu anda görevde olan yönetimi yalnız başına bırakmayacaklarını ifade etti.

Yardım talep edildiğinde memnuniyetle hizmete hazır olduklarını anlatan Öztürk, ''Ama bunun yanında tüm icraatların doğal denetçisi olacağız. Galatasarayımızda son dönemlerde yapıldığı gibi israf devam eder, idari hatalar yapılır, hesapsız kitapsız işlemler olur, verilen sözler yerine getirilmez, kişisel itibar için Galatasaray'ın hakları çiğnenirse, 'Yapamıyorsanız bırakın' demekten imtina etmeyeceğiz. Bu uyarı sadece söylemde kalmayacak, bize verilen 2 bin 290 oyun gereğini yerine getireceğiz'' dedi.

''YARIM METRE YANIMDAKİ ESKİ BAŞKAN BENİ TANIMADIĞINI SÖYLÜYORDU''
Adnan Öztürk, ''camiada tanınmadığı'' şeklindeki yargıyı kabul etmediğini belirterek, 35 yıldır Galatasaray'ın içinde olduğunu söyledi.

Kulüp yöneticisi olarak sadece 2 yıl görev yaptığını ifade eden Öztürk, ''Bu bir dezavantajdı. Ancak, camiada Adnan Öztürk'ün tanınmadığını kabul etmiyorum. 35 yıldır camianın içindeyim. Eski başkanlarımızdan birisi, yarım metre yanımda röportaj yapıyordu ve 'Adnan Öztürk'ü tanımıyorum' diyordu. Halbuki tanışabilirdik, toplantılarımızdan birine gelseydi tanışabilirdik'' şeklinde konuştu.

Yüzde 45-55 oranla seçimi kaybettiklerini ve ''statükocu bir ortamda'' aldıkları oyun başarı olduğunu kaydeden Öztürk, ''Futbolda bu sonuçlardan sonra kongre olsaydı sonuç ne olurdu?'' sorusu üzerine de, ''Skorlar böyle olsaydı da seçim sonuçlarının değişmemesini isterdim. İki sene içinde 210 milyon lira borç koyduysanız, idari hatalar yaptıysanız, localardan gelen parayı bu transferlere yatırdıysanız, hata yapıyorsunuz demektir. Ben genel kurulun bunları düşünüp tercihini yapmasını isterdim. Ortada çok karanlık bir tablo vardı. Bunun göz önüne alınmasını tercih ederdim'' dedi.

Öztürk, kulüpte konuşulan ''liseli-lisesiz'' ayrımına gerçekten inanmadığını belirterek, ''Seçimde 3 bin 542 liseli kongre üyesi vardı. Biz 2 bin 290 oy aldık. Ama biz projelerimizi açıklarken arkama lisenin kapısının resmini de koymadım. Benim tanıtımlarımda her zaman Galatasaray'ın amblemini koyarım'' diyerek göndermede bulundu.

Galatasaray'ın önümüzdeki yıl için futbolda projeksiyonunun olmadığını savunan Adnan Öztürk, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne kalamayarak 15 milyon dolarlık gelir kaybetme tehlikesi yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Toplantıya, Öztürk'ün kongredeki yönetici aday listesinde yer alan Hayrettin Kozak, Fatih Gökşen, Abdurrahim Albayrak, Prof. Dr. Emre Alkin, Reşit Sinanlı gibi isimler de katıldı.

Hayrettin Kozak, ''Seçim bu hafta cumartesi olsaydı biz kazanırdık. Çünkü kongre üyelerinin de hepsi aynı zamanda tribünde birer taraftar. Bütün bu şartlara rağmen 2 bin 290 oy çok inanılmaz bir oydur'' dedi.

Öte yandan, Adnan Öztürk'ün, toplantı sırasında, ''Ben bir profesyonelim ve sorumluluklarım var. 15 dakika içinde ayrılmak zorundayım'' demesi dikkati çekti.