Özyer: Kazaya uğradık

Beko Basketbol Ligi'nin ilk haftasında Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 67-62 yenilen Türk Telekom'da antrenör Murat Özyer, aldıkları mağlubiyeti bir kaza olarak nitelendirdi.

ANKARA - Beko Basketbol Ligi'nde antrenör Murat Özyer, ''Antalya Büyükşehir Belediyesi yenilgisini kaza olarak değerlendiriyoruz'' dedi.

Özyer, Antalya'da maça iyi başlamalarına rağmen sonunu getirememelerini, dış şutlarda başarısız olmalarına bağlayarak, ''İlk yarı adam adama savunmaya karşı iyi hücum ettik. Savunmada da başarılı olup, rakibimizi 25 sayıda tuttuk. İkinci yarıda dengeler bozuldu. Rakibimizin pota altını kapatan savunmasını dış atışlarla bozmak istedik. Ancak düşük yüzdeyle oynayınca, uzun oyuncu avantajımızı hücumda yitirdik. Bu da sayı üretmemizi engelledi. Nitekim bu yarı 28 sayı atabildik. Böyle olunca da, yenildik. Bu yenilgiyi Mersin Büyükşehir Belediyesi maçıyla telafi etmeliyiz'' diye konuştu.

Özyer, Mersin Büyükşehir Belediye maçını güzel basketbol ve hırslı mücadeleyle kazanarak, kendilerini Antalya'da bile yalnız bırakmayan taraftarlarını sevindirmek istediklerini sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...