Pamukkale finişi İtalyan Visconti'nin

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Marmaris – Pamukkale etabını ISD-Neri takımından italyan Giovanni Visconti 5 saat 46 dakika 09 saniyeyle en önde bitirmeyi başardı.

Ntvspor 14.04.2010 - 23:15

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu “Tour of Turkey”in 4. etabı bugün yapılan Marmaris – Pamukkale etabıyla devam etti. 209 kilometrede koşulacak yarış start çizgisinden 105 sporcuyla başladı. Dün kaza yaparak koluna 17 dikiş atılan CCC Polsat takımından Thomasz Marczynski yarışa katılamadı. Yukihiro Doi (Skil-Shimano) ve Philp Ludescher (Vorarlberg-Corratec) yarışa önde başlayanlardandı. Bu ikiliye az sonra Xacobeo-Galicia’dan Alberto Fernandez da katıldı. 10. Kilometrede Doi, Ludescher ve Fernandez arkalarındaki gruptan 1,09’la önde götürüyordu. Bu süre 20. kilometrede 8.06’ya yükseldi. Bu arada arkadaki gruptan kopan Diego Caccia ve Nelson Oliveira, yarışın 38. Kilometresinde, Sakar’da bulunan Dağın Kralı Primi’ne 1 kilometre kala öndeki grubu yakalamayı başardı. Prim noktasını ilk geçen ise Yukihiro Doi oldu.

63. külometrede. ISD’den Gatto ve Longo Borghini yarışı önde götüren üçlü Doi, Ludescher ve Fernandez grubuna katıldı. Etabın hemen hemen yarısı olan 93. kilometredeyse 5 bisikletçiden oluşan lider grubu 6 kişilik başka bir grup 1,52’lik bir farkla kovalıyordu. En arkadaki gruptla aradaki fark ise giderek açılıyordu.

Finishe 87 kilometre kala öndeki grup artık birarada mücadele veriyordu, Afrodisyas’da bulunan Türkiye Güzellikleri Primini geçen de Ludescher oldu. 11’linin arkadaki grupla arasındaki fark: 4,14.

Bir ara Canuti öndeki gruptan geri kalsa da sonra ait olduğu gruba geri dönmeyi başardı.

Yarışın galibi Visconti Tavas Primini de önde geçmeyi başardı. Bu Primi ikinci geçen Paolo Borghini, üçüncü geçen de Gatto oldu.

Prim sonrası Paolo Borghini temposunu yavaşlattı. Bu takım arkadaşı Visconti’yi rahatlatmak adına yapılmış taktik bir ataktı. Artık ön grup Van Garderen, Cheula, Gatto, Viscotti, Salerno ve Yukihiro’dan oluşuyordu.

Finishe 3 kilometre kala Cheula grubun en önde giden bisikletçisiydi, ancak kıran-kırana bir mücadalenin seergilendiği son bir kilometrede Visconti atağını yaptı ve beyaz çizgiyi önde geçmesini bildi. Yarışın ikincisi Amerikalı Tejay Van Garderen (THR), üçüncüsü de Fransız David Moncoutie (COF) oldu.

Bu yarış sonrası Visconti 14 saat 57 dakika 48 saniyeyle genel klasman liderliğini de ele geçirerek turkuaz mayoyu sırtına geçirmeye hak kazandı. Genel klasmanın ikincisi ve üçüncüsü de Tejay Van Garderen ve David Moncoutie oldu.

Bu arada Türk Milli Bisiklet Takımı’ndan Miraç Kal yarışın yüksek temposuna dayanamadı ve yarış dışı kaldı. Bu durumda dört bisikletçimizin yarış dışında kaldığı turda, son bir fire daha verilise Milli Takım turdan diskalifiye edilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...