Paris'te favorilerin günü

Fransa Açık Tenis Turnuvası'na ikinci tur maçlarıyla devam edildi. Seribaşı raketler zorlanmadan tur atladı.

Ntvspor 28.05.2010 - 16:40

Paris'te favorilerin günü

Dünkü yağmurun ardından bugün Paris'te güneş kendini gösterdi ve Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda ikinci tur maçları aksamadan oynandı. Favori isimler rakiplerini yenerek üçüncü tura yükseldi.

Toplam 20,7 milyon dolar ödüllü turnuvanın 6. gününde erkeklerin 1 numarası Roger Federer, Alman Julian Reister’i 6-4, 6-0 ve 6-4’le terlemeden geçti.

Erkeklerde finalin en büyük favorisi olarak gösterilen Rafael Nadal da Arjantinli Horacio Zeballos karşısında zorlanmadı. Bu turnuvayı daha önce 4 kez kazanan İspanyol raket maçı 6-2, 6-2 ve 6-3'lük setlerle kazanarak üçüncü tura yükseldi.

Fransa Açık’ta kadınlarda bir numaralı seribaşı olarak mücadeleeden Serena Williams, Alman Julie Goeres'i 6-1'lik iki setle rahat geçti.

Kadınlarda iki Fransız tenisçi ikinci turda karşı karşıya geldi. 13 numaralı seribaşı Marion Bartoli, Olivia Sanchez'i 7-5 ve 6-2'lik iki setle yendi.

Emeklilik kararı aldıktan 1,5 yıl sonra bu sezon başında kortlara geri dönen Justine Henin ise Çek Klara Zakapolova'yı iki setle mağlup etti. Fransa Açık'ta daha önce 4 kez şampiyonluk yaşayan Belçikalı tenisçi, maçın iki setini de 6-3'lük skorla kazandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...