Avrupa devlerinin gündemindeki Paul Pogba için, PSG'nin ilk teklifi yaptığı ve 80 milyon Euro'ya bu transferi bitirdiği iddia edildi. PSG ile Juventus arasında anlaşmaya varıldığı ancak nihai imzaların atılmadığı belirtildi.

PSG Başkanı Nasır el-Halifi'nin Pogba ve menajeri Mino Raiola ile Monte Carlo'da bir araya geldiği; buna karşın mali konularda henüz anlaşmaya varılmadığı vurgulandı. Haberlerde el-Halifi'nin oyuncuyla konuştuğunu kabul ettiği ve PSG başkanının genç yıldız için mücadele etmeleri gerektiği yönünde açıklama yaptığı hatırlatılırken, Fransız medyasına da "Pogba ile neden konuştum? Çünkü büyük bir yetenek. Fransız ve Paris'ten. Bütün büyük kulüpler onu" istiyor ifadelerini kullandı.

Juve Sportif Direktörü Giuseppe Marotta da el-Halifi ile menajeri arasındaki konuşmayı doğrularken, "Tesadüfi bir toplantıydı. Futboldan konuştular. Biz Paul'u satmak istemiyoruz" dedi.

Marotta'nın aleyhte açıklamalarına karşın, Juventus'un her oyuncunun bir bedili olduğunu kabul ettiği hatırlatıldı ve Pogba'nın menajerinin her iki takım yönetimiyle sıkı ilişkileri olduğu vurgulandı. PSG'de en bilineni Zlatan Ibrahimovic olmak üzere bazı oyuncuların da menajerliğini yapan Mino Raiola'nın genç yıldızın transferi için görüşmelere devam ettiği, bu transferin olması durumunda PSG'nin Finansal Fair Play'e uymayabileceği; ancak Fransız devinin Yohan Cabaye ve Ezequiel Lavezzi'yi gönderebileceği kaydedildi.