Pele kendini eşsiz ilan etti!

Brezilya’nın efsane ismi Pele, Barcelona’lı Neymar’ın asla kendisini yakalayamayacağını öne sürdü.

pele-15-03-26

Brezilya’da Santos ve ABD’de New York Cosmos takımlarının formasını giyen Pele, “Neymar, süper bir yıldız, mükemmel bir yetenek. Yeni bir kral, yeni bir Pele olmak imkansız. Son olanı, annem ve babam dünyaya getirmiş” dedi.

Brezilya Milli Takımı’nda 77 golü bulunan eski oyuncu, 42 gol kaydeden Neymar ile ilgili olarak “Asla Pele olamaz. Bunu bilin” diye konuştu ve kendisini ünlü müzisyen Beethoven gibi eşsiz ilan etti.

Pele, “Beethoven şu anda yaşasaydı ünlü olur muydu? Elbette, yine dünyanın müzik alanında bir numarası olurdu. Ben bu dönemde de oynamasam yine bir numaralı futbolcu olurdum. İnsanlar bana futbolun bir hediye olarak doğuştan verildiğini unutuyor. O yüzden beni kimseyle karşılaştıramazsınız” ifadesini kullandı.

Brezilya’nın 2014’te Almanya’ya 7-1 yenildiği maçın ardından ağladığını ifade eden Pele, “Brezilya’da düzenlenen iki Dünya Kupası da hüzünle bitti. Bunu mantık olarak açıklamak imkansız. Ama Dunga’ya inanıyorum. 2018 Dünya Kupası’nda şampiyon olabiliriz” şeklinde konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...