NTV

Pele, Messi ve Ronaldo'yu kıyasladı

Ntvspor

Spor

Brezilyalı futbol efsanesi Pele, El Clasico öncesi Lionel Messi ile Cristiano Ronaldo'yu karşılaştırdı. Pele, Arjantinli yıldızın istikrarlı başarısına vurgu yaptı.

Futbol dünyası büyük bir merakla Barcelona ile Real Madrid arasında oynanacak El Clasico'yu bekliyor.

Nou Camp'ın ev sahipliği yapacağı karşılaşmada; iki takımın en önemli kozları hiç kuşku yok ki; Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo olacak.

Son 10 yılda futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran iki oyuncuyu, bir başka efsane isim; Pele tartıya koydu. Pele; Messi'nin devamlılığıyla Ronaldo'ya oranla daha başarılı bir futbolcu olduğunu dile getirdi.

Brezilyalı efsane; "Son 10 yılın en istikrarlı oyuncusu Messi. Messi ile Ronaldo'yu karşılaştırmak bana kalırsa çok da adil değil. İkisi de çok farklı tipte oyuncular. Cristiano bana Brezilyalı Ronaldo'yu hatırlatıyor. Ama Messi; her şartta ondan daha üstün bir futbolcu" ifadelerini kullandı.

Pele; kendisinin mi yoksa Messi'nin mi daha iyi futbolcu olduğu şeklindeki bir soruya ise; "En az benim kadar iyi. Ben kafa toplarına daha iyi çıkıyordum ve aynı zamanda iki ayağımı da kullanabiliyordum. Ama Messi sol ayağına daha çok bel bağlamış durumda" ifadeleriyle yanıt verdi.

ETİKETLER