Pele'den 'en büyük benim' mesajı

Brezilyalı futbol efsanesi Pele, gelmiş geçmiş en büyük futbolcunun kendisi olduğunu savundu. Pele, birçokları tarafından şimdiden en büyük futbolcu olarak gösterilen Messi hakkında; "Messi önce bin gol barajını geçsin, daha sonra ne kadar büyük olduğunu konuşuruz" ifadelerini kullandı.

Haberler 13.04.2010 - 14:39

Pele'den 'en büyük benim' mesajı

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusunun kim olduğu bugünlerde her zamankinden fazla tartışılıyor.

Geçmişte bu kıyaslama sadece iki isim; Maradona ile Pele arasında yapılıyordu. Ancak bugünlerde, Lionel Messi de resme girdi. Pele'ye, Messi hakkındaki görüşleri soruldu.

Efsanevi futbolcu esprili bir dille olsa da, en büyük futbolcunun hala kendisi olduğunu savundu.

Kariyerinde bin gol barajını geçen ender isimlerden Pele; "sürekli birilerini Pele ile kıyaslamaya çalışıyorlar. Ben de Arjantinli dostlarıma, siz önce Arjantin'in en iyi futbolcusu kim ona karar verin diyerek espri yapıyorum" ifadelerini kullandı.

Pele, Messi'nin şimdiden en büyük kabul edililip edilemeyeceği sorusuna ise "Messi önce bin gol barajını geçsin; daha sonra bu konuyu konuşuruz" yanıtını verdi.

Efsanevi futbolcu, Messi'nin bir Dünya Kupası zaferinin bulunmaması ve milli takımda yeterince iyi performans gösterememesinin en önemli eksikleri olduğunu savundu.

Sayfa Yükleniyor...