Penaltı! Kırmızı kart!..

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray-Kasımpaşa maçında ilk yarının son dakikalarında sarı-kırmızılı ekip kalesinde yaşanan pozisyonun penaltı ve kırmızı kart olduğunu söyledi. Dilmen ayrıca Galatasaray'ın formalite maçı oynadığını vurguladı.

24.04.2016 - 17:44

Penaltı! Kırmızı kart!..

Galatasaray-Kasımpaşa maçının ilk yarısını değerlendiren Rıdvan Dilmen, ilk yarının son dakikalarındaki Koray'ın Eren'e yaptığı ve konuk ekibin penaltı beklediği pozisyonla ilgili olarak, "Koray'ın ayağı takıldı, Eren'e dokundu. Eren dengesini kaybetti. Biraz geç düştü; ama pozisyon penaltı ve kırmızı kart. Hakemin 2. hatası da autu korner verdi. Pozisyon net penaltı ve bariz gol şansından dolayı da kırmızı kart verilmesi gerekirdi" dedi.

Ofsayt gerekçesiyle kesilen Podolski'nin pozisyonuyla ilgili de açıklamalar yapan Rıdvan Dilmen, "Fenerbahçe maçında meşhur alet piero ofsayt dedi ama bu pozisyonda piero'nun da diyemeyeceği bir pozisyon var. Fenerbahçe maçından farkı Ramazan bırakmıştı. Ama Podolski iyi yere vurdu. O da nizami gol. Podolski'nin gol olan pozisyonu ofsayt değil." diye konuştu.  

"GALATASARAY FORMALİTE MAÇI OYNUYOR"

Maça ilginin azlığına dikkat çeken Dilmen, "Muhtemelen fazla izleyen de olmayabilir. Evinde veya kahvede oturupta bizi izleyenler Rıdvan Dilmen ne diyecek diye soruyorlarsa, maçın özeti burada yatıyor: 'Muslera, TT Arena'da oynanan son 2 müsabakada Galatasaraylılar adına en çok topla buluşan oyuncu.' Bugün de öyle. Muslera, Fenerbahçe maçında da ilk yarıda en çok topla buluşan isimdi. 34-35'e kadar geldik. Koskoca Galatasaray'ın kendi sahasında en çok topla buluşan oyuncusu Muslera'ysa ki; son iki maçta böyle. Bu aslında maçın özetini gösteriyor. İlk yarının skoru 4-2 Kasımpaşa lehine olmalıydı. Karşı karşıya kaldıkları ve üstten attıkları pozisyonla, verilmeyen penaltısı var. Galatasaray forması adına iyi başlamaya çalıştı. Ama savunma yapılmayan bir maç izliyoruz. Özellikle Galatasaray adına böyle. Galatasaray savunma yapamıyor. Galatasaray formalite maçı oynarcasına oynuyor. Topla buluşan en çok oyuncusu Muslera'ysa seyircilerin takdirine bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...