UEFA Avrupa Ligi'nden dün gece oynanan ve evsahibi ekibin 1-0 üstünlüğüyle sona eren Liverpool-Beşiktaş maçı, İngiliz basınında geniş yer buldu. 

RODGERS YORUM YAPMAKTAN KAÇINDI

İngiliz The Guardian gazetesi, Gerrard'ın MarioBalotelli'yi penaltı konusunda Jordan Henderson'a saygısızca davranmakla suçladığını yazdı. Balotelli'nin penaltı golüyle Beşiktaş karşısında 1-0 üstünlük sağlayan Liverpool'da, menajer Brendan Rodgers'ın ise penaltıyı kimi atacağı konusunda futbolcular arasında yaşanan anlaşmazlıkla ilgili yorum yapmaktan kaçındığı kaydedildi. 

PENALTI RAHATLATTI

Daily Telegraph gazetesi, Balotelli'nin penaltısıyla Beşiktaş'ın direncini kırdığını ve golsüz devam eden maçın skorunu değiştirdiğini yazdı. Balotelli'nin 85. dakikadaki penaltı golünün, Rodgers'ın gelecek hafta İstanbul'da oynanacak maç için elini kuvvetlendirdiği yorumunda bulundu.

RODGERS PENALTI DEĞİL MAÇIN SONUCUYLA İLGİLENDİ

Liverpoollu futbolcular arasında tartışmaya neden olan penaltı golüne değinen Daily Telegraph, menajer Rodgers'ın ise penaltıyı kimi attığından çok, maçın sonucuyla ilgilendiğini kaydetti. Beşiktaş'ın savunmada çok düzenli hareket ettiğini ve rakibi için tehdit oluşturduğunu belirten gazete, "Beşiktaş, Anfield'de en son oynadığında 8-0 yenilmişti. Bu skor Türkler için kara bir geceydi. Ancak dün akşamki maçın ilk dakikalardan itibaren benzer bir sonucun ortaya çıkmayacağı çok açıktı" ifadelerine yer verdi. 

BALOTELLİ'Lİ HAYAT SIKICI OLMAZ

Penaltı tartışmasını sayfalarına taşıyan Daily Mail gazetesi ise "Balotelli'nin olduğu bir hayatın hiçbir zaman sıkıcı olmadığını, dün akşam da bunun görüldüğünü" kaydetti. Balotelli'nin 85. dakikada attığı penaltı golünün Liverpool'u gelecek hafta İstanbul'da yapılacak maçta koruyacağını ifade eden gazete, sayfalarında Balotelli'nin penaltı öncesi Sturridge ve Henderson gibi oyunculardan topu alırken fotoğraflarına yer verdi.

ÖZEL DEDEKTİF GİBİ ÇİZGİDE DEVRİYE GEZDİ

Independent gazetesi Balotelli'nin dün akşamki penaltı golüyle Liverpool için "değerli olduğunu kanıtlamaya çalıştığını" belirtti. Beşiktaş menajeri Slaven Bilic'in "açık yakalı gömleği ve cebindeki sigara paketiyle yan çizgide özel dedektif gibi devriye gezdiğini" yazan gazete, Bilic'in West Ham ve Everton gibi takımlara oynarken Liverpool'u hiç yenemediğini ve dün akşam da bunu yapamadığını belirtti. 

BEŞİKTAŞ'TAN DİSİPLİNLİ SAVUNMA

Beşiktaş'ın "çok disiplinli bir savunma ortaya koyduğunu" yazan Independent, "Liverpool, 10 yıl önce Avrupa Kupası kazandığı Atatürk Olimpiyat Stadı'na gittiğinde dün akşamki performansından daha iyi bir oyun sergilemeli" yorumunu yaptı. 

HEDERSON'A SAYGISIZLIK

Times gazetesi de "Balotelli, Henderson'a saygısızlık yaparak penaltı attı" başlığıyla dün akşamki maça yer vererek, Gerrard'ın Balotelli'yi takım ruhunu ve kurallarını bozmakla eleştirdiği değerlendirmesinde bulundu.

İYİ BİR PENALTI ATTI

Gazete Henderson'ın, "Penaltıyı ben atmak istedim ama Mario kendine güveniyordu. İyi bir penaltı attı" sözlerine yer verdi. Beşiktaş'ın maçta Liverpool'a göre daha iyi fırsatlar yakaladığını yazan gazete, "Anfield'e bir önceki gelişlerinde 8-0 yenilen Türk takımı, benzer bir yenilgiye fırsat vermeyeceklerini gösterdi. İlk yarıda tüm fırsatları değerlendirdiler ve maçtan zaferle ayrılabilirlerdi" ifadelerine yer verdi.