İlişkili Haberler

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu'nun ilk ayağında yarın yapacakları Braga maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Robin van Persie ile birlikte basının karşısına çıkan Portekizli teknik adam, ülkesinin temsilcisi Braga'nın çok güçlü bir takım olduğunu söyledi. Türkiye'deki futbolseverlerin Portekiz'de Porto, Benfica ve Sporting dışında güçlü takım bulunmadığını düşündüğünü belirten Pereira "Ama ben Braga'yı tanıyorum. Braga belki yarın Türk futbolseverleri şaşırtabilir ama beni şaşırtmayacak" dedi.

Pereira "Türkiye'de insanlar Portekiz Ligi'nde sadece 3 güçlü takım olduğunu düşünüyor. Porto, Benfica ve Sporting dışında tanınan takım yok. Türkiye'de böyle bir imaj var. Ama ben Braga'yı çok iyi tanıyorum. Kendini geliştirmiş, UEFA Avrupa Ligi'nde final oynamış, ligde mücadelesini sonuna kadar sürdürmüş bir takım. İyi organize olan, iyi futbolculardan kurulu ve ve iyi bir teknik direktörü olan bir ekip. Braga belki de yarın Türk futbolseverleri şaşırtabilir ama beni şaşırtmayacak. İyi oynayan ve agresif bir takım olduklarını ilk düdükle beraber göreceksiniz. Fakat biz de kaliteli bir takımız. Hem takım olarak hem de bireysel anlamda kaliteliyiz. Son derece önemli bir maça çıkacağız. Kendi kozlarımız ve zaaflarımız var; her takımın olduğu gibi. Kesinlikle harika bir atmosfer olacak. İyi bir sonuç almak istiyoruz. İki maç da çekişmeli geçecek" ifadesini kullandı.

Braga Teknik Direktörü Paulo Fonseca'nın, turun favorisinin Fenerbahçe olduğu yönündeki açıklamasıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Vitor Pereira "Paulo'nun neden böyle yorum yaptığını anlıyorum, neden böyle bir açıklama yaptığını biliyorum. Braga'yı çok iyi tanıyorum. Hakemin ilk düdüğüyle birlikte herkes daha iyi tanıyacak. Mücadeleci bir takım. O yüzden bu turdalar. Biz de buraya mücadelemizle geldik. Favori sahadaki futbolla olur. Portekiz futbolunu, ülkeden ayrıldığımdan bu yana takip ettim, ediyorum. Bu turla ilgili söyleyeceğim tek avantajımız, rakibi çok iyi tanımamdır. Zaten ekibimizle bu çalışmaları her takım için yapıyoruz. Braga, Avrupa'ya imza atmak istiyor. Biz de kendi kozlarımızı göstermeye çalışacağız. Taraftarımızın tutkusuyla sahada olacağız. Oynamayı seven iki takımın güzel mücadelesi olacak" dedi.