Pereira ile Caner arasında neler yaşandı?

Fenerbahçe'de Galatasaray maçının kadrosunun dışında kalan Caner Erkin'in ilk 11'de olmadığını öğrenmesiyle birlikte ipler gerildi. Caner'in Pereira'ya bağırması tesis koridorunda yankılandı.

Ntvspor 13.04.2016 - 23:25

Pereira ile Caner arasında neler yaşandı?

Derbide Caner Erkin'in kadronun dışında kalması Fenerbahçe camiasında şok etkisi yarattı... Tecrübeli futbolcunun kadro dışı kalma sebebi kulübün resmi sitesinde "Spor ahlakına aykırı davranış" olarak açıklandı.

Olay, takımın kamp yaptığı Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde yaşandı. Maç yemeğinin hemen ardından, ilk 11'in de açıklanacağı maç toplantısı için futbolcular ve teknik ekip toplantı odasına geçti. Bu toplantıdan sonra takım hep birlikte otobüse geçecek ve stada yolculuk başlayacaktı. Teknik direktör Vitor Pereira kaleden başlayarak kadroyu yazdığı sırada sol bekte Hasan Ali Kaldırım'ın oynadığını gören Caner sinirlenerek devam eden toplantıyı terketti.

Esas kriz bu noktada başladı. Caner Erkin, koridorda kadro seçimi hakkında Pereira'nın net olarak duyacağı şekilde sert sözler kullandı. Pereira'nın tercümanına da "Söyle ona ben oynamıyorum" diyerek hocasına mesaj yolladı.

Bunun üzerine tesislerde bulunan asbaşkan Ali Yıldırım, oyuncuyu sakinleştirmek istedi. Yıldırım'ın çabaları da Caner'i sakinleştirmeye yetmedi.

Türk Telekom Arena'ya gitmeyi reddeden Caner böylece Galatasaray maçı kadrosunun dışında kalmış oldu.

Sayfa Yükleniyor...