Vitor Pereira maçı değerlendirerek sözlerine başlarken, "Beklediğimiz gibi zor bir maç oldu. Yüksek bir zeminde oynadık ve bu zemin bizi zorladı. Bizi çok zorlayan bir rakiple oynadık. Puana bizim gibi çok ihtiyaçları vardı. Bizim için en önemlisi 3 puandı ve bu maçta bunu aldık. Teknik olarak iyi bir maç oynamadık. Geçen hafta kendi sahamızda aldığımız beraberlikten sonra bu maçta 3 puan istiyorduk. Haftaya galibiyetle başlıyoruz. Bu akşamın bizim için en anlamlı tarafı buydu" diye konuştu.

Takımın yıllardır sağbeki Gökhan Gönül'ün bu sezon oynayamadığının hatırlatılması üzerine Portekizli teknik adam, "Gökhan da oynamaya başlayacak artık. Uzun zamandır sahalardan uzak kaldık. Sakatlığından dolayı bizden ayrıydı, artık oynayacak duruma geldi. Şener tüm maçlarda oynadı. Yorgun ve Gökhan Gönül'ün de şans bulacağı maçlar gelecek. Sakatlığı, onun takıma vereceği katkıyı engelledi; ancak artık o katkıyı sağlamaya başlayacak" yorumunu yaptı.

Kayserispor maçında sakatlanarak oyun dışı kalan Nani'nin durumunun sorulması üzerine ise Pereira, "Şu anda Nani'nin durumuyla ilgili net bilgim yok" demekle yetindi. Fenerbahçe teknik patronu oyuncu rotasyonuyla ilgili olarak ise, "Bir teknik direktör olarak olaya bakarsak, teknik direktör bireysel olarak oyunculara bakmaz. 25-26 oyuncuya bakar ve onları yönetmek zorundadır. Biri oynamazsa diğerini oynatır. Bunu saygıyla karşılaşmak gerekir. 3 maç oynadığımız haftalar yaşıyoruz. Tüm oyuncuların aynı seviyelerde kalabilmesi kolay değil. Dünyanın her büyük kulübünde takımı yönetme meselesini hep birlikte görüyoruz. Dünyanın en iyi oyuncularının olduğu takımlarda kadro yönetimlerini görüyoruz. Sakatlıklar olduğunda durum farklı ama kadroları en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Buradaki tek amaç herkesi aynı seviyede tutmak, üst seviyede
kalabilmelerini sağlamak ve en iyi verimi alabilmek" ifadelerini kullandı.

Vitor Pereira maç sonrası ise taraftara artı parantez açarken, "Taraftarlarımıza bize verdikleri destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Yine harikaydılar. Zorlu anlarla bizi harika desteklediler. Maçın başından sonuna kadar bizi inanılmaz desteklediler. Zorlu anlarda o gücü bize verdiler. Bu akşamki galibiyeti ben taraftarlara armağan ediyorum" diyerek 12. adama teşekkür etti.