İlişkili Haberler

UEFA Avrupa Ligi'nde oynayacakları Braga maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, şunları ifade etti:

"Ülkenizde olmak, ülkenize dönmek güzeldir. Özlediğim şeyler var tabii ki. Evime yakın olmak çok güzel ama Fenerbahçe'de mutluyum. Bunu da belirtmek isterim.

"GALATASARAY MAÇINI DA DÜŞÜNMEK LAZIM" 

Biz başka oyun tarzı bilmiyoruz. Aylardır çalıştığımız bir oyunumuz var. Takımımdan yine bunu istiyorum. Buraya defans yapmaya gelmedim. Kazanmak için geldik ama takımımızı da iyi kullanmamız lazım. Önümüzde şampiyonluk yarışı açısından çok önemli bir Galatasaray maçı var. O maçı da düşünmemiz lazım.

"ZOR BİR MAÇ OLACAK" 

Braga son maçını kaybetti ama rotasyon yaptılar. Bu maça ne kadar önem verdiklerinin ispatıdır bu. Dinlenmiş bir şekilde karşımıza çıkacaklar. Zor bir maç olacağını düşünüyorum.

"İLK MAÇI UNUTACAĞIZ" 

Braga beni asla şaşırtmadı. Ben Braga'yı iyi tanıyordum. Kişilikli bir takım. Kaliteli oyunculardan oluşan iyi bir takım. Biz de kaliteli oyunculardan oluşan bir takımız. Futbol açısından iyi bir maç olacağını düşünüyorum. İki takım da kendi oyununu oynuyor. Biz sezon başından bu yana oynadığımız oyunu oynayacağız. İlk maçı 1-0 kazanmamızı unutup maç başından beri 0-0 gidiyormuş gibi oynayacağız.

DIEGO İLK 11'DE OLACAK MI? 

Diego kadromuzda. Bu akşam bir idmanımız daha var. Kadroda olup olmayacağını yarın göreceğiz. İki takım da kazanmak istiyor. Çekişmeli bir maç olacak. Temelde futbol oynamaya çalışan bir takım. Bekleyerek maçı çirkinleştirmeyen iki takımın mücadelesi olacak. Bu maçlarda küçük detaylar sonucu belirler. Rakibimizin çok güçlü yanı var. Az zayıf yanı var. Bizim amacımız güçlü yanları durdurmak ve zayıf yanlardan rakibin üzerine gitmek.

"HAYATIMDA HİÇBİR ZAMAN..." 

Gol yemezsek turu geçiyoruz. Ama ben hayatımda hiçbir zaman savunmacı oyun tarzını benimsemedim. Ama her şey sizin istediğiniz gibi gitmeyebilir. Ben isterim ki top hep bizde olsun ama Braga buna izin vermeyebilir. Yarın bize bazı anlarda daha çok savunma yaptırabilir ama maç öncesinde hiçbir oyuncum savunma yapın şeklinde benim ağzımdan bir şey duymayacak. Eğer savunma yapmışsak buna Braga mecbur etmiştir."