Pereira'dan Gökhan Gönül açıklaması

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Gökhan Gönül'ün transferiyle ilgili "Gökhan yeni kulübünde forma giyecek. Biz iyi ve organize kulübüz, Gökhan'ın yerine Van der Wiel'i transfer ettik" dedi.

Anadolu Ajansı 08.07.2016 - 18:34 | Son Güncelleme : 09.07.2016 - 01:08

Pereira'dan Gökhan Gönül açıklaması

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Pereira, çok verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi.

İstanbul'daki birkaç günlük çalışmanın ardından Topuk Yaylası'na geldiklerini hatırlatan Portekizli çalıştırıcı, "Burada fizik kondisyon anlamında kendimizi geliştirme fırsatı bulduk. Taktik düşüncelerimizi oyunculara anlattık. Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maça kadar hazır olmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Pereira, altyapıdan 1-2 oyuncuyla da yeni sezonda yollarına devam edeceklerini aktararak, şöyle devam etti:

"Takımı, iki farklı sistemle oynamaya hazırlıyoruz. Bazı maçlarda 3 savunma, bazı maçlarda 4 savunma oynayacağız. Daha ofansif bir oyun ortaya koyacağız. Maçın gidişatına göre karar vereceğimiz sistemler olacak. Bu sistemleri anlamaya gayret göstereceğiz. Zamana ihtiyacımız var, zamanla daha iyi oynayacağımıza inanıyorum. Sezon boyunca üçlü ve dörtlü savunmayla oynamak için hazırlanmaya gayret göstereceğiz. Geçen seneye göre daha güçlü müyüz, değil miyiz, bunu sonuçlar gösterecek. Sonuçları aldıkça değerlendireceğiz. Yeni oyuncuların çalışmalarından çok memnunum. Çok güçlü bir takım olacağımıza inanıyorum. Hem Türkiye liginde şampiyonluğa ulaşacak hem de Avrupa'da iyi seviyelere gelecek bir takım olacağımıza inanıyorum. Fenerbahçe'nin şampiyon olabilmesi için iyi bir ortam hazırlanıyor. Umarım bunu gerçekleştiririz."

GÖKHAN GÖNÜL'ÜN BEŞİKTAŞ'A TRANSFERİ

Bir gazetecinin, Gökhan Gönül'ün transferiyle ilgili sorusu üzerine Pereira, "Oyuncunun kendi hayatına yön verme hakkı var. Gökhan Gönül bir karar verdi ve Beşiktaş'ı seçti. Gökhan bir oyuncu ama aynı zamanda bir insan. Artık devir değişti, tüm Avrupa'da gereksinimlerine ve kadro ihtiyaçlarına göre bu tarz transferler oluyor. Gökhan yeni kulübünde forma giyecek. Biz iyi ve organize kulübüz, Gökhan'ın yerine Van der Wiel'i transfer ettik. Kaliteli bir transfer yaptık. Wiel'in iyi bir hizmet vereceğine inanıyorum." diye konuştu.

"ARTIK TÜRKİYE LİGİNİ İYİ TANIYORUM"

Yeni sezonda daha iyi olmaları gerektiğine işaret eden Pereira, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Oyuncuları ve Türkiye ligini daha iyi tanıyorum. Yeni sezonda daha güçlü ve agresif olmalıyız. Mental açıdan daha güçlü olmalıyız. Bu sezon kupaları camiamıza getirmeliyiz. Kupaları getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Takımım geçen sezonu kupa almadan kapattığı için büyük üzüntü yaşadım. Tecrübelerimizden ders almak önemli. Geçen sene yaptıklarımızı uzun uzun düşündüm, hatalardan gerekli dersleri almaya gayret gösterdim. Daha güçlü ve iyi bir takım olabilmemiz için tüm gayretimizi yansıtmaya çalışıyoruz. Sezon sonunda umarım koleksiyonuma burada kazandığım kupaları da ekleyebilirim."

Vitor Pereira, transfer çalışmalarının süreceğini ve kesinlikle iyi bir takım oluşturacaklarını kaydetti.

Sezon öncesinde göreve devam edip etmeyeceği konusunda birçok tartışmanın yaşandığının hatırlatılması üzerine Portekizli teknik adam, şunları söyledi:

"Şampiyon olmadığı halde görevine devam eden tek yabancı hoca benim. Bu ülkenin futbol kültürüyle ilgili çok fazla şey söyleniyor. Geçen sezon istediğimiz başarıya ulaşamadık. Yönetimimiz, kaliteli ve organize çalışmayla, sabrın da birleşmesiyle kupaların gelebileceğini görebiliyor. Bizim kulübümüz farklı. Sabırlı bir şekilde devam edeceğiz, bu çalışmanın karşılığında da istediğimiz kupalara ulaşacağımızı düşünüyorum."

"GOL VURUŞU VE BİTİRİCİLİĞİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ"

Vitor Pereira, geçen sezon çok sayıda pozisyona girdiklerini fakat gol atamadıklarını kaydederek, "Bizim tek geliştirmemiz gereken nokta, gol vuruşları ve bitiricilik. Gol vuruşları ve bitiricilikte daha iyi olmalı, topu iyi getirdiğimiz o noktada bitiriciliği, son vuruşu daha iyi şekilde yapmalıyız. Geçen sene çok pozisyona girip gol atamadığımız çok maç var. Farklı bir çalışma yürütüyoruz, ceza sahasında kalabalık olmaya çalışıyoruz. Daha fazla gol atmak için çalışıyoruz. Ofansif oynarken iyi savunma yapmayı da unutmayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Takımını ve Türkiye'yi sevdiğini anlatan Pereira, Fenerbahçe'de mutlu olduğunu ve şampiyonluk yaşamak istediğini vurguladı.

AVRUPA ŞAMPİYONASI

Portekizli çalıştırıcı, ülkesinin Fransa'da gerçekleştirilen 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda finale yükselmesiyle ilgili olarak da şunları kaydetti:

"Portekiz, iyi başlamadığı turnuvada finale geldi. Son maçta üst seviyede bir oyun oynadı. Finalde ev sahibi Fransa ile karşılaşmaları bir handikap. Fransa'da yaşayan çok sayıda göçmen Portekizli var. Portekiz'in de azımsanmayacak kadar bir taraftarı olacak. Zor bir maç olacak. Bireysel ve takım halinde kalitesini sahaya yansıtan güçlü bir takım olacağını düşünüyorum. Umarım finalde Portekiz kupaya uzanır."

Pereira son olarak, vefat eden Galatasaray'ın efsane kalecisi Turgay Şeren'in ailesine başsağlığı dileğinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...