"Perez'in tek planı Rooney"

Devre arasında transfer yapmayacak olan Real Madrid'in, sezon sonunda Manchester United'ın İngiliz yıldızı Wayne Rooney'i almak için hazırlıklara başladığı ve 60 milyon poundu gözden çıkarttığı iddia edildi.

Ntvspor 02.01.2010 - 16:27

"Perez'in tek planı Rooney"

Manchester United ve İngiltere Milli Takımı'nın yıldız ismi Wayne Rooney, takımıyla sözleşmesini uzatmak için görüşmelere başlamak üzere. Ancak İngiliz medyasında yer alan haberlere göre, Real Madrid Başkanı Florentino Perez, yıldız futbolcuyu almak için hazırlıklara başladı. 24 yaşındaki golcüyü İspanya'ya getirmek istediği ifade edilen Perez'in şu anda transferi gerçekleştirmek için hazırlıklar yaptığı ve devre arasında değil sezon sonunda ManU'nun kapısını çalacağı iddia edildi. Daily Star'da yer alan habere göre, Manchester United Menajeri Alex Ferguson, bu transferin gerçekleşmesini engellemek için elinden geleni yapacak öte yandan 24 yaşındaki Rooney'i isteyen Perez de Cristiano Ronaldo'nun Rooney ile olan dostluğunu kullanarak İngiliz yıldızı ikna etmeye çalışacak.

Bu arada iki yıldız arasındaki "dostluk" konusuna farklı bir açıdan değinen Eurosport, Perez'in Ronaldo ile Rooney arasındaki "dostluk" ilişkisine fazla güvenmemesi gerektiğini yazarken, 2006 Dünya Kupası'nda İngiltere ile Portekiz arasındaki maçta iki yıldız arasında yaşanan gerginliği örnek gösterdi. Daily Star ise Cristiano Ronaldo'nun Perez'e bu transferi yapması için destek verdiğini yazarken Portekizli yıldızın ağzından "Rooney, Real Madrid'e çok büyük bir katkı sağlayacaktır. Onu çok iyi tanıyorum ve La Liga'da çok büyük işler yapacağına şüphe yok" ifadelerini kullandı.

Rooney'nin ManU ile devam eden sözleşmesini uzatmak için haftalık 170 bin pound civarında bir anlaşma yapmaya hazırlandığı belirtilen haberde Perez'in İngiliz yıldızı La Liga'ya getirebilmek için bu rakamın üzerine çıkacağı belirtildi.

Daily Star'a konuşan Madrid'e yakın bir kaynak, "Perez'in gelecek yaz dönemindeki tek planı Rooney'i almak" derken Real Madrid Başkanı'nın Cristiano Ronaldo ve Kaka gibi isimleri takıma kazandırırken gösterdiği kararlığı örnek olarak verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...