Petkoviç ile yollar ayrılıyor

Transfer çalışmalarını sürdüren Sivasspor, Avusturalyalı kaleci Petkoviç ile sözleşme yenilemiyor.

SİVAS - Sivasspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörü Faruk Taşseten, ''Bize uygun olan nokta transferleri yapıp yeni sezona en iyi şekilde başlamak istiyoruz'' dedi.

Taşseten, yaptığı açıklamada, geçen sezon yaşadıkları talihsizlikleri yeni sezonda yaşamak istemediklerini söyledi. Transferde aceleci davranmadıklarını ifade eden Taşseten, ''Formanın hakkını verecek, bizimle bir aile takımı içerisinde sonuna kadar mücadele edecek, inanan insanlarla bıraktığımız yerden tekrar devam etmek istiyoruz'' diye konuştu.

Transfer ettikleri oyunculara yaptıkları ödemelerde herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını, bu konuda Anadolu'nun en örnek kulübü olduklarını anlatan Taşseten, şunları söyledi:

''Sivas'a gelmek için bizi arayanlar çok, telefonlarımız kilitleniyor neredeyse. Gelmek isteyen birçok insan var. Tabii transferde bizim için önemli olan hocamızın 'tamam' demesi. Hocamızın direktifleri, isteği doğrultusunda biz futbolcu bakıyoruz. Ona göre değerlendiriyoruz, ondan sonra alıyoruz. Bütçe sıkıntımız, herhangi bir para sıkıntımız da yoktur. Bize uygun olan nokta transferleri yapıp yeni sezona en iyi şekilde başlamak istiyoruz.''

Geçen sezon yaşadıklarından büyük ders çıkardıklarını ve tecrübe kazandıklarını ifade eden Taşseten, ''Acele etmeden transfer çalışmalarımızı yapıp önümüze güvenle bakmak istiyoruz. Geçen sene yaptığımız hataları kesinlikle bu sene yapmayacağız. Bu konuda taraftarların kesinlikle endişesi olmasın. Geçen sene yaşananlar bize büyük bir tecrübe oldu, 'iyi ki yaşamışız' diyoruz. Hem daha iyi anladık her şeyi. Dostumuzu da anladık, sevenlerimizi de anladık'' diye konuştu.

İÇ TRANSFERDE DURUM
Transferde teknik direktör Mesut Bakkal'ın isteği doğrultusunda hareket ettiklerini belirten Taşseten, iç transferde, sözleşmesi biten oyunculardan şu ana kadar golcü oyuncu Mehmet Yıldız, solbek Hayrettin Yerlikaya ve stoper Murat Sözgelmez ile anlaştıklarını, bazı oyuncularla da görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.

Gole dönük orta saha oyuncusu Musa Aydın ile görüştüklerini, ancak şu ana dek anlaşma sağlayamadıklarını belirten Taşseten, Abdurrahman Dereli ve Sedat Bayrak ile son görüşmeleri yapacaklarını, iki oyuncunun durumunun bugün netleşeceğini söyledi.

Sedat ve Abdurrahman'ın büyük bir ihtimalle takımda kalacağını belirten Taşseten, ''Bizim zaten ilk sezona başlarken olmazsa olmazlarımız vardı. Mehmet, Hayrettin, Sedat, Abdurrahman ve Murat, bu sene iç transferde olmazsa olmazlarımızdı. Bunları da yerine getirdikten sonra kafamız rahat olarak dış transfere bakmak istiyoruz. Bugün Sedat ve Abdurrahman ile anlaşıp bu işi noktalayacağız'' ifadelerini kullandı.

AVUSTRALYALI KALECİ PETKOVİÇ İLE YOLLAR AYRILIYOR
Sözleşmesi biten oyunculardan Avustralyalı kaleci Michael Petkoviç ile yeniden Anlaşmayacaklarını ifade eden Taşseten, geçen sezonun devre arasında kadroya kiralık dahil edilen ve sezon sonunda sözleşmesi sona eren Elrio Van Heerden ile de yollarının ayrıldığını bildirdi.

Geçen sezonun devre arasında transfer edilen Lucian Aubey'le de yollarını ayıracaklarını anlatan Taşseten, yabancı oyunculardan sadece Fransız golcü Yannick Kamanan ve Malili orta saha oyuncusu Souleymane Keita'nın takımda kalacağını kaydetti.

Bruno Zita Mbanangoye'nin ve Akeem Agbetu'nun sözleşmesinin devam ettiğini kaydeden Taşseten, Zita'nın belki takımda kalabileceğini, Agbetu'nun ise kiralık olarak başka bir takıma verilebileceğini söyledi.

Bu sene, geçen sezonki gibi kadroyu şişirmeyeceklerini belirten Taşseten, geçen sezon kadrodaki futbolcu sayısının 30'un üzerine çıktığını, bu sezon bu sayıyı 24-25 civarında tutacaklarını ifade etti.

Taşseten, geçen sezon fazla forma şansı bulamayan bazı oyuncularla da yolları ayıracaklarını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...