PFDK’dan Bursa ve Eskişehir’e ceza

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Bursaspor'a 3, Eskişehirspor'a 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Anadolu Ajansı 22.04.2014 - 16:55

PFDK’dan Bursa ve Eskişehir’e ceza

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) iki kulübe seyircisiz oynama cezası verdi.

PFDK'dan yapılan açıklamaya göre, Bursaspor, 16 Nisan Çarşamba günü sahasında Galatasaray ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 2, aynı müsabakada taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin kupa kategorisi içerisinde gerçekleştirilen beşinci ihlal olmasından dolayı 1 olmak üzere toplam 3 maç seyircisiz oynama ve 150 bin lira para cezası aldı.

Bursaspor Kulübü, ayrıca Galatasaray maçında stada usulsüz seyirci alınmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 65 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Kurul, Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Körüstan'a da Galatasaray ile oynanan kupa maçında, hakem soyunma odası koridorlarındaki hakareti nedeniyle 105 gün hak mahrumiyeti ve 25 bin 500 lira para cezası verildiğini bildirdi.

Bursaspor Kulübü idarecisi Rıdvan Şen'e ise müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 15 gün hak mahrumiyeti ve 20 bin lira para cezası verilmesi kararlaştırıldı.

Eskişehirspor'a da Medical Park Antalyaspor ile 17 Nisan Perşembe günü deplasmanda oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin kupa kategorisi içerisinde gerçekleştirilen dördüncü ihlal olmasından dolayı 1 maç seyircisiz oynama ve 80 bin lira para cezası verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...