Phelps havuza dönüyor

2012 Londra Olimpiyatları'nın ardından aktif sporu bırakma kararı alan ABD'li şampiyon yüzücü Michael Phelps'in, ay sonunda ülkesinde yapılacak organizasyonda yarışacağı açıklandı.

Anadolu Ajansı 15.04.2014 - 12:30

Phelps havuza dönüyor

22 madalyayla "olimpiyat tarihinin en fazla madalya kazanan sporcusu" unvanının sahibi yüzücü Michael Phelps'in, Arena Grand Prix'sinde yarışacak.

ABD Yüzme Federasyonu'nun (internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 2012'nin Ağustos ayında aktif spor hayatını noktalama kararı alan Phelps'in, 24-26 Nisan'da ülkesinin Arizona eyaletinin Mesa kentinde düzenlenecek ulusal çaptaki Arena Grand Prix'sinde boy göstermesi bekleniyor.

28 yaşındaki Phelps, Ryan Lochte, Matt Grevers ve Katie Ledecky gibi önemli yüzücülerin de katılacağı Skyline Aquatic Center'daki etkinliğin ilk gününde, erkekler 100 metre serbest ve 100 metre kelebek, ikinci gününde ise 50 metre serbest kategorilerinde mücadele edecek.

2012 Londra Olimpiyatları'nda boynuna taktığı 4 altın ve 2 gümüş madalyayla toplam madalya sayısını 22'ye çıkararak, Rus cimnastikçi Larissa Latynina'nın 18 madalyalık olimpiyat rekorunu geride bırakan Phelps'in bu kararı, yeniden havuzlara dönmesi ve katılmayacağını söylediği 2016 Rio Olimpiyatları'nda yarışma ihtimalini de gündeme getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...