Phelps Mayıs'ta dönüyor

Olimpiyat şampiyonu ABD'li yüzücü Michael Phelps, marihuana kullandığı gerekçesiyle aldığı 3 aylık men cezasının ardından, ilk yarışına ülkesinde katılacak.

Haberler 25.02.2009 - 11:46

Phelps Mayıs'ta dönüyor

Pekin-2008'in 8 altın madalyalı ismi ABD'li yüzücü Michael Phelps, 3 aylık men cezasının ardından ilk kulacını, ABD'nin Charlotte kentindeki UltraSwim yarışlarında atacak.

Geçen yıl Kasım ayında katıldığı bir okul partisinde esrar içerken görüntülenen fotoğraflarının, ay başında İngiltere'deki bir gazetede yayımlanmasının ardından 3 aylık müsabakalardan men cezasına çarptırılan Phelps'in antrenörü Bob Bowman, başarılı yüzücünün, Mayıs ayında havuzlara döneceğini söyledi.

Bowman, ''Michael, Pekin Olimpiyatları'ndaki başarısını yeniden elde etmek için hem fiziksel, hem de ruhsal olarak çok çalışıyor. Önümüzdeki yarışlar ve bilhassa Temmuz ayındaki dünya şampiyonası için son derece zorlayıcı bir antrenman programı uyguluyoruz'' dedi.

Phelps'in, ay başında başlayan 3 aylık men cezasının, Mayıs ayında sona ereceğini belirten Bowman, ABD'li yüzücünün ilk olarak 14-17 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Charlotte UltraSwim yarışlarında mücadele edeceğini bildirdi.

Sayfa Yükleniyor...