Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) öncülüğünde, Nazionale Piloti işbirliğiyle düzenlenen ''Formula Futbol Şöleni'', Ali Sami Yen Stadı'nda yapıldı. Formula 1'de mücadele eden Red Bull Racing takımının Alman pilotu Sebastian Vettel, Lotus takımının İtalyan pilotu Jarno Trulli ve Renault'nun Rus pilotu Vitaly Petrov'un da aralarında bulunduğu F1 ve GP2 pilotları, Cüneyt
Tanman, Ergün Penbe, Hakan Şükür, İlyas Tüfekçi gibi eski futbolcular ile Yılmaz Erdoğan, Bedri Baykam, Ege ve Kerem Alışık gibi sahne ve gösteri dünyasından ünlülerin de yer aldığı All Stars takımıyla karşılaştı.

İlişkili Haberler


F1 TAKIMI 5-4 MAĞLUP OLDU
Formula Futbol Şöleni'nde F1 takımı, All Stars ekibine 5-4 mağlup oldu. All Stars Takımı'nın gollerini Bedri Baykam, Ergün Penbe, penaltıdan İlyas Tüfekçi, Kerem Alışık ve Yılmaz Erdoğan atarken, F1 Takımı'nın golleri Maro Engel (2), Alberto Valerio ve Vitaly Petrov'dan geldi.

MAÇIN GELİRİ YARDIM KURULUŞLARINA
Formula 1 ve All Stars takımlarını karşı karşıya getiren gösteri maçından elde edilen gelir, UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne ve Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı'na aktarılacak.

SPORSEVERLER İLGİ GÖSTERMEDİ
Formula Futbol Şöleni'ne sporseverler ilgi göstermedi. Ali Sami Yen Stadı tribünlerinde büyük boşluklar gözlenirken, karşılaşmayı yaklaşık bin kişi izledi. Seyirciler maç öncesinde Red Bull takımının Alman pilotu Vettel'e sevgi gösterisinde bulunurken, maçta en büyük alkışı ise televizyon programı ''Çok Güzel Hareketler Bunlar''da oynayan Ersin Korkut aldı.İki takım oyuncuları maçtan sonra birlikte tribünlere giderek taraftarları selamladı.Karşılaşma sonrası takımlara, günün anısına birer kupa verildi.

KADROLAR
Formula Futbol Şöleni'nde yer alan takımların kadrolarında şu isimler yer aldı:
All Stars Takımı:
Cüneyt Tanman, Nurettin Yıldız, Erhan Önal, Kerem Alışık, Bedri Baykam, Ege, Ergün Penbe, Ersin Korkut, Hakan Şükür, İlyas Tüfekçi, Yılmaz Erdoğan, Zafer Öğer, Altan Gördüm, Ceyhun Yılmaz, Semih Yuvakuran, İbrahim Kendirci, Sarp Apak, Uğur Meleke, Ramazan Beyazkaya, Serhan Asker, Ümit Davala.

Nazionale Piloti Futbol Takımı: Sebastian Vettel, Jarno Trulli, Vitaly Petrov, Alberto Valerio, Johny Cecotto, Sergio Perez, Mert Tahincioğlu, Matteo Munari, Ivan Capelli, Maro Engel, Alan Guimares, Christian Montanari.