Pınar Karşıyaka, Beko Basketbol Ligi play-off çeyrek final ikinci maçında Fenerbahçe Ülker’i 81-78 yenerek seriyi 2-0 yaptı ve yarı finale yükselen üçüncü takım oldu.

Bu sonuçla İzmir temsilcisi yarı finalde Galatasaray Medical Park ile eşleşmiş oldu.

Ev sahibi ekip mücadeleye hızlı başlarken farkı da açtı ve altıncı dakikayı 12-6 üstünlükle geçti. Fenerbahçe Ülker ise son bölümlere doğru toparlansa da Pınar Karşıyaka birinci periyodu 20-17 önde kapadı. Maçın ikinci periyodu da karşılıklı basketlerle başlarken ev sahibi takım Aminu ile skoru 30-24’a taşımasını bildi. Ancak oyunu bırakmayan Fenerbahçe Ülker son dakikalarda Ömer Onan ile skora 34-34 dengeyi getirmeyi başardı. Devre ise 37-37 eşitlikle sona erdi.

Karşılaşmanın üçüncü periyoduna hızlı başlayan taraf Fenerbahçe Ülker oldu. Konuk ekip yakaladığı seri ile maçta öne geçmeyi başarırken farkı da 6 sayıya çıkardı (39-45). Ancak son bölümlere doğru hücumda üst üste top kayıpları yapan Sarı Lacivertli ekip savunmada da etkisiz kalınca Pınar Karşıyaka tekrar öne geçmeyi başardı ve final periyoduna 61-59 üstünlükle girdi.

Maçın final periyodu büyük çekişmeye sahne olurken ilk dört dakikalık dilim ev sahibi takımın 65-64 üstünlüğü ile geçildi. Karşılaşmanın son 3 dakikasına da 71-68 Pınar Karşıyaka önde girdi. İzmir temsilcisi mücadeleden de 81-78 galip ayrıldı.