Pique’den polise küfür

Barcelona'nın İspanyol futbolcusu Gerard Pique, disko çıkışında trafik cezası kesen polislere hakaret ve küfür etmekle suçlandı. Polislere “Formanız beni iğrendiriyor” diyen Pique, daha sonra yaptığı açıklamada ise olay nedeniyle üzgün olduğunu ifade etti.

Anadolu Ajansı 16.10.2014 - 12:15

Pique’den polise küfür

La Vanguardia gazetesinin iddiasına göre; Barcelona'nın İspanyol futbolcusu Gerard Pique, İspanya ve Lüksemburg arasında pazar günü oynanan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri maçından sonra erkek kardeşi Marc Pique ile Barcelona'da bir diskoda eğlendi.

Disko çıkışında, yıldız futbolcunun da bulunduğu aracı kullanan kardeşi Marc Pique'ye, otobüs durağının önünde 15 dakikadan fazla duraklama yaptığı için ceza kesildi.

Cezayı kesen polislerle tartıştığı öne sürülen İspanyol futbolcu hakkında görev başındaki 2 memura hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Gerard Pique'nin, polislere "Beni kıskanıyorsunuz çünkü ünlü biriyim. Bundan komisyon aldığınız için bana ceza kesiyorsunuz çünkü paranız yok ve komisyon almanız lazım. Müdürlerinizle konuşmak istiyorum o size gerekeni söyler. Bu suç duyurusu hiçbir şeye yaramaz çünkü müdürünü arayacağım ve o bunu kaldıracak. Bu üniformayı giyerek ve insanlara ceza keserek dünyanın kralı olduğunuzu sanıyorsunuz. Utanç vericisiniz, üniformanız beni iğrendiriyor" ifadelerini kullandığı ve küfür ettiği iddia edildi.

Kolombiyalı şarkıcı Shakira ile evli Pique'nin, suçlamadan dolayı ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacağı kaydedildi.

Öte yandan, olayın basına yansımasının ardından Barcelonalı futbolcu, sosyal paylaşım ağı Twitter'daki hesabından, "Üzgünüm, hata ettim, bir daha olmayacak" mesajını paylaştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...