Platin: Her maç final

Beko Basketbol Ligi takımlarından OYAK Renault'un antrenörü Yücel Platin, "Bundan sonra tüm maçlarımız final niteliği taşıyor" dedi.

11.01.2010 - 12:34

Platin: Her maç final

Yücel Platin, bir ay içinde yapacakları 6 maçın ilk 4'ünü zorlu takımlarla oynayacaklarını, ancak her maça mutlak galibiyet parolasıyla çıkacaklarını söyledi.

Ligde alt grup ile orta grup arasında çok büyük fark olmadığını belirten Platin, ''Ligin şakası yok. Bundan sonra tüm maçlarımız final niteliği taşıyor. Takımda herkesin alarma geçmesi lazım. Alt gruba baktığımızda Darüşşafaka, Mersin Belediyesi ve Kepez Belediyesi potansiyel olarak orada olmayı hak etmiyor. Galatasaray Cafe Crown hızla geliyor'' diye konuştu.

Platin, ligin 8'incisiyle aralarında bir galibiyet farkı olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:
"Oynamamız gereken 17 maç var. Küçük avantajlarımız var, ama bizim hedefimiz ligde kalmak değil, mümkün olduğu kadar üst sırada bitirmek. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Özellikle iç sahada galibiyet sayısını artırmak zorundayız. İç saha galibiyet sayımızı 7-8'e çıkarıp, deplasmanlarda da galibiyetler çıkarırsak ligi arzuladığımız yerde bitiririz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...