Platini: Herkes, her şeyi öğrenecek

UEFA Başkanı Platini ''Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne neden alınmadığını siz gerçekten bilmiyor musunuz? Soruşturma devam ediyor. Bittiğinde herkes, her şeyi tüm ayrıntılarıyla öğrenecek'' dedi.

06.09.2011 - 14:20

Platini: Herkes, her şeyi öğrenecek

Şike soruşturması sürerken UEFA Başkanı Michael Platini'den Fenerbahçe'yle ilgili çarpıcı bir açıklama geldi.

A Milli Futbol Takımı'nın bu akşam Ernst Happel Stadı'nda Avusturya ile yapacağı Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubu maçı öncesinde, ev sahibi ülke futbol federasyonunun, Türkiye Futbol Federasyonu yöneticilerine verdiği yemeğe katılan UEFA Başkanı Platini, çıkışta Türk basın mensuplarının ''Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesi'' ile ilgili sorularını yanıtladı.

Türk gazetecilerin ''Fenerbahçe neden Şampiyonlar Ligi'ne alınmadı?'' sorusuna, ''Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne neden alınmadığını gerçekten bilmiyor musunuz?'' sorusuyla karşılık veren Platini, daha sonra sözlerine devam ederek, ''Bu konuda soruşturma devam ediyor. Bittiğinde herkes, her şeyi tüm ayrıntılarıyla öğrenecek. Fakat Türk futbolu için iyi günler olmadığı kesin'' diye konuştu.

Platini, geçtiğimiz günlerde ‘Türkiye'ye gelsem beni asarlar’ açıklamasını yapmıştı.

FEDERASYONLA YEMEKTE BULUŞTU
Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ise, Avusturya Futbol Federasyonunun, bugün oynanacak milli maç öncesi Türkiye Futbol Federasyonu onuruna yemek verdiğini bildirdi.

Avusturya Futbol Federasyonu Başkanı Leo Windnter'in ev sahipliğinde Viyana'da düzenlenen yemeğe UEFA Başkanı Michel Platini, UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan, Yönetim Kurulu üyesi Kemal Olgaç ve TFF Genel Sekreter Vekili Ali Parlak katıldı. Yemekte her iki ülke federasyon başkanı, birbirlerine plaket hediye etti.

Yemekte konuşan UEFA Başkanı Michel Platini, Avusturya ve İsviçre'nin ev sahipliğinde düzenlenen EURO 2008'den sonra yeniden Avusturya'da olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, tribünden seyredeceği bu akşamki maçta her iki takıma da başarılar diledi.

'EN BÜYÜK SORUN ŞİKE'
Futbolu sevmek için milyonlarca neden olduğunu vurgulayan UEFA Başkanı Platini, şunları kaydetti: ''Bu güzel oyunun 5-6 problemi bulunuyor. Şike, bu problemlerin en önemlisi. Her federasyon ve de dolayısıyla başkanı şike ile mücadele etmeli. TFF ve Türk futbolu bugünlerde zor günler geçiriyor ancak hem Şenes Erzik'in hem TFF Başkanının hem de Federasyonun bu zor sürecin üstesinden geleceğini düşünüyorum. TFF bu sorun ile ciddi mücadele ediyor. TFF'nin bu meselenin üstesinden başarıyla geleceğinden eminim.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...