Platini İstanbul'da

UEFA Başkanı Michel Platini, Futbol Federasyonu'nun (TFF) davetlisi olarak İstanbul'a geldi.

22.04.2009 - 16:44

Platini İstanbul'da

İSTANBUL - UEFA Başkanı Michel Platini, İstanbul'a geldi.

Platini'yi, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'ndan UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Futbol Federasyonu'nun milli takımlardan sorumlu üyesi Levent Kızıl karşıladı.

Platini, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, geçen yılın UEFA Kupası şampiyonu olan Rusya'nın Zenit Kulübü'nden kupayı alıp, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na, sergilenmesi için vereceklerini söyledi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki hazırlıkları yerinde göreceğini de ifade eden Platini, ''Fenerbahçe stadında kupayı vermek çok güzel. Finalin İstanbul'da olması çok önemli'' diye konuştu.

Soru yanıtlamayan Platini, basın toplantısı düzenleyeceğini ve orada daha ayrıntılı konuşacağını kaydetti.

PLATINI'NİN PROGRAMI
UEFA Başkanı Michel Platini, bugün, 20 Mayıs'ta UEFA Kupası finalinin oynanacağı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı ziyaret edecek. Saat 11.00'deki ziyarette Futbol Federasyonu yöneticilerinin yanı sıra UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik de bulunacak.

Platini, bu ziyaretin ardından UEFA Kupası'nın devir teslim törenine katılacak. Esma Sultan Yalısı'nda saat 14.00'te başlayacak törende, geçen yıl bu kupayı kazanan Zenit'in yetkilileri, kupayı Platini'ye teslim edecek. Platini de kupayı, final maçına kadar şehirde sergilenmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a verecek.

Kupa teslim töreninin ardından UEFA Başkanı Michel Platini, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ve Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, bir basın toplantısı düzenleyecekler. Esma Sultan Yalısı;nda saat 15.00'te başlayacak toplantıda Platini, Erzik ve Özgener, basın mensuplarının Avrupa ve dünya futbolundaki gelişmelerle ilgili sorularına yanıt verecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...